وصیت نامه شهید عباس یوسف نژاد

بسم الله الرحمن الرحیم

الذی خلق الموت و الحیوه لیبلوکم ایکم احسن عملا و هوالعزیز الغفور (سوره ملک ـ 2)

او کسی است که زندگی و مرگ را آفرید تا شما را بیازماید که کدامین تان نیکو کرده اید و او مقتدر و آمرزنده گناه بندگان است.

با درود و سلام بر سالار شهیدان امام حسین(ع) و با درود و سلام به رهبر (ولی فقیه). هدایت کننده انسانها به اسلام و نجات دهنده بشر از ظلم و ستم و ادامه دهنده خون شهیدان از صدر اسلام تاکنون. حضرت امام خمینی و با درود و سلام بر شهیدان به خون غلتان جمهوری اسلامی.

آنکس که تو را شناخت جان را چه کند * فرزند و عیال و خانمان را چه کند

دیوانه کنی هر دو جهانش بخشی * دیوانه تو هر دو جهان را چه کند

اینجانب عباس یوسفی نژاد با ایمان به خدای یکتا (لا اله الا الله و محمد رسول الله) و با اعتقاد به کتاب خدا قرآن مجید به جبهه نبرد با کافران از خدا بی خبر آمده ام.  آمده ام تا شناخت خود را نسبت به یگانگی خدا و اسلام عزیز بیشتر نمایم.  آمده ام تا در میان بمب و خمپاره دژخیمان خدا را به چشم ببینم.  آمده ام تا جانبازی و فداکاری مجاهدین در من تحولی ایجاد نماید.  تا در راه خدا گامهای بهتر و استوارتری بنهم. آمده ام تا جهاد کنم، جهاد اصغر و با دشمنان خدا تا در کشاکش جهاد اصغر، جهاد اکبر نصیبم گردد. تا به لطف خدا گناهان من آمرزیده شود. آمده ام درخت خونبار اسلامی مان را با خونم آبیاری نمایم. من با ایمان به ولایت فقیه است که آمدم. من حرفهای زیادی زده ام. بحثهای فراوانی کرده ام و هم اکنون در عمل ثابت کرده ام که معتقد به تمام حرفهایی هستم که در ارتباط با انقلاب اسلامی مان و خط امام و آنچه که جهان صحنه نبرد حق و باطل است و حق از یک سو و باطل از سوی دیگر سعی در نابودی همدیگر دارند و حق برای خدا در ارتباط با ارزشهای الهی و برای نجات ستم دیدگان نبرد می کند و باطل برای شیطان برای نابود کردن ارزشهای الهی و برای در بند نگاهداشتن ستم دیدگان و مستضعفین نبرد می کند. هابیل در مقابل قابیل و ابراهیم(ع) در مقابل نمرودیان و خدایگانهای دروغین و بدنبالش موسی(ع) در مقابله با فرعون و به دنبال آن عیسی(ع) در مقابل با قیصرها و کعب الاحبارها و به دنبال عیسی(ع) حضرت محمد(ص) پیام آور عدل و آزادی و الهام بخش مکتب اندیشه و شناخت و رهاننده از جهل و نادانی هستند. و در مقابلش ابوجهل ها و ابولهب ها این عناصر ضدِّخدا می ایستند و این مبارزه همچنان ادامه می یابد تا حضرت علی(ع) در مقابل قاسطین و مارقین و ناکثین قرار می گیرند و امام حسین(ع) در مقابل یزید قرار می گیرد. و هم اکنون این خط توسط  اماممان، همان قلب تپنده تمامی مستضعفین جهان، خمینی بت شکن با پیروان صدیق و مؤمن به اسلام در مقابل آمریکا و شوروی و تمام ابر قلدران کفر پیشه قرار می گیرد و بر ماست که از آن دو جناح یکی را برگزینیم یا باطل را پذیرا شویم و همچون تمامی مظاهر شوم و پلیدی زندگانی دنیا را انتخاب کنیم و در منجلاب رذالت و پستی غوطه ور گردیم و یا حق را انتخاب نمائیم و مانند علی(ع) بسیاری از ناملایمات را تحمل کنیم. و مسلمان گونه عاشق باشیم. ابوذر مانند شورش نماییم و همانند بلال فریاد زنیم و چون اویسی دندانهای خود را جهت هدف الهی بشکنیم و بسان میثم بالای دار رویم و همچون شهدای صدر اسلام عمل کنیم. و بسان امام حسین(ع) سر را در راه خدا بدهیم و مانند امامان زندان و تبعید و داغ از دست دادن فرزند و یاران را متحمل گردیم که اگر مؤمن باشیم خداوند متعال با ما خواهد بود همانطور که در کتاب آسمانی قرآن فرموده است: «و کان حقاً علینا نصرالمومنین. این حق مؤمنین بر ماست که یاریشان نمائیم.» 

وصیتی به امت اسلامیمان دارم. شما را به خون شهیدان به سر بریده امام حسین(ع) به پهلوی شکسته فاطمه زهرا(س) به گلوی پاره شده حضرت علی اصغر(ع) و به شهدای تازه داماد جمهوری اسلامی،  قسم می دهم که حتی یک لحظه از خط امام دوری ننمائید. به رهنمودهای امام توجه فراوان نمائید و در جهت خداوند گام نهید بر نفستان غالب شوید. شما مسئول هستید در مقابل خون شهیدان.  افتخار کنید در زمانی زندگی می کنید که امام خمینی رهبریت ما را بر عهده دارد. اگر کفران نعمت خدا را نمائید، بدبختی بزرگی گریبان شما را خواهد گرفت. بی تفاوتی را کنار بگذارید که در این شرایط بدتر از پستی و رذالت است. این وصیت را از یک شهید پذیرا شوید که زندگی دنیا فانی است. در فکر زندگی آخرت باشید. کمتر حرف بزنید و اعتراض کنید بیشتر عمل نمائید. به قول اماممان نگویید انقلاب برای شما چه کار کرده است، بگوئید شما برای انقلاب چه کردید؟ آیا جگر گوشه تان را در راه انقلاب اسلامی با خلوص نیت به جبهه نبرد با یزید زمان فرستادید؟ آیا توطئه ای را خنثی کرده اید؟ آیا به جنگ زدگان و مستضعفین جهان برای نابودی ستمگران کمکی نموده اید؟ اگر این چنین کرده اید در حال ادای دین خود به انقلاب اسلامی می باشید.

از شما می خواهم هر موقع سر نماز امام را دعا کنید خداوند به شما توفیق و اجر عظیم عنایت بفرمائید.

وصیتی به پدر و مادر و خواهر و دو برادرم دارم. برای شهادتم افتخار کنید و همچون امام به درگاه خداوند متعال شکر نمائید. ولی شما را به تمامی مقدسات عالم قسم می دهم که در شهادتم شیون نکنید، اما گریه کنید که به قول استاد شهید مرتضی مطهری گریه کردن برای شهید شرکت کردن در حماسه اوست.

از شما می خواهم به خاطر اذیت ها و ناراحتی هایی که برای شما به وجود آورده ام مرا ببخشید و بدانید که هم اکنون شما یکی از هزاران خانواده شهدا گشته اید. سعی نمائید همیشه به مسائل اسلامی بیشتر از گذشته بها بدهید و دوستی را دوستان خدا و دشمنی با دشمنان خدا را هرگز از یاد نبرید. با کسانی که دوست خدا و دوست امام و انقلاب اسلامی هستند دوست باشید و با کسانی که دشمن خدا و امام و انقلاب اسلامی هستند حتی برادر و خواهرتان نیز باشد دشمن.  با آنان اگر دشمنی کردید قطع رابطه نمائید. و همیشه به یاد خدا باشید. خداوند گناهان همه پیروان اسلام و انقلاب را ببخشد و بیامرزد.

و یگانه خواهرم وصیت می کنم که زهراوار  زندگی کند و زینب وار فریاد بکشد و در موقع لزوم شهادت را پذیرا شود. و پیامم را به امت اسلامی مان و تمامی خواهران برساند که: حجاب را به عنوان شرافت و پاکدامنی و نجابت و سنبل مبارزه با کافران و مشرکان و منافقان پذیرا شوند. و با حجاب خود مبارزه نمائید. رهنمودهای امام را در رابطه با خودسازی عمل کنند خداوند به شما توفیق خدمت به اسلام و مسلمین عطا فرماید.

به دو برادرم وصیت می نمایم که:  هر چه استوار تر در جهت پیشبرد اهداف اصیل انقلاب و اسلام کوشا باشند. و در این رابطه از هیچ گونه ایثار و وفاداری به آن خوداری ننمایید.

برادرم اکبر؛ از وارد شدن در حوزه رسالت بزرگی بر دوش تو می باشد و به عنوان یک برادر و یک همراه از تو می خواهم که به جای من هم به برادران مؤمن و تشکیلات خط امامی کمک نمائید. بیشتر با این برادران همکاری کن و مطالعات خود را بیشتر نما.

به برادران و دوستان دانش آموز نیز وصیت می نمائیم که اگر چه خود موفق به عمل کردن آن نشدم و از شما می خواهم که در حد توان تان درس علمی را بیاموزید که آینده انقلابمان نه تنها انقلاب اسلامی بلکه انقلابات اسلامی آینده جهان به نیروی مؤمن و متقی و متخصص نیاز بسیار خواهد داشت.

جمهوری اسلامی به عنون الگو و پیشتاز و به عنوان صادر کننده فرهنگ اصیل انقلاب اسلامی باید نیروهای متقی و متخصص را برای کمک به کشورهای تازه انقلاب کرده بفرستد و از شما می خواهم که در انجمنهای اسلامی به عنوان یک تشکیلات خط امامی نیز فعالیت نموده و از آن طریق سطح آگاهی های سیاسی و ایدئولوژی خود را بالا ببرید موفق باشید.

وصیتی نیز با مسئولین و کل کسانی که اعتقاد به ولایت فقیه دارند و آن این است که: از تفرقه و جدایی دوری جوئید و طبق آیات فراوان قرآن و رهنمودهای امام عمل نموده و به ریسمان خداوند چنگ زنید.

من اگر ماه نشوم تنهایم

تو اگر ماه نشوی خویشتنی

چه کسی خواهد من و تو ماه نشویم؛ خانه اش ویران باد

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار

پیش به سوی پاسداری تداوم و گسترش انقلاب اسلامی

پیش به سوی اتحاد جماهیر اسلامی در سراسر جهان

نابود باد ظالمان و کفر پیشگان ستمگر

زنده باد اسلام زنده باد قرآن

عباس یوسفی نژاد - 1361/2/7
جبهه فرسیه ـ اهواز ـ پادگان دشت آزادگان