برگزاری یادواره۲۳۰ شهید دانش آموز شرق گیلان در املش

نخستین یادواره 230 شهید دانش آموز شرق استان گیلان به همت اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان این استان در کانون معصومیه املش برگزار شد. ادامه متن

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان، نخستین یادواره ۲۳۰ شهید دانش آموز شرق این استان با حضور خانواده های معظم شهدا و ایثارگران، ائمه جمعه، مسئولان بنیاد املش، مدیر آموزش و پرورش املش و دانش آموزان دختر عضو انجمن اسلامی این مناطق روز پنجشنبه (28 شهریورماه) در کانون معصومیه املش برگزار شد.

مسئول اتحاديه انجمن هاي دانش آموزي گيلان در اين مراسم گفت: گرچه ممكن است دانش آموزان در عرصه هاي مختلف مدال ها و افتخاراتي را در كشور و جهان بدست آورند اما اين افتخارات در مقابل افتخاراتي كه شهداء آفريدند قطره اي در مقابل درياست.

جانعلي پور با اشاره به اينكه شرح زندگاني هر شهيد با ديگري فرق دارد، افزود: توجه به وصيت نامه ها و شرح زندگاني آنها بهترين سرمشق براي آينده ما مي تواند باشد در همين راستا تاكنون شرح زندگي ۳۰۰ شهيد و پرونده آنها تشكيل شده و بخشي از اين زندگي نامه ها نيز انتشار يافته است.

مدیر آموزش و پرورش املش نیز در این مراسم گفت: شهدای والامقام کتاب های مجسم تاریخ معاصر هستند که حرف های زیادی برای گفتن دارند و مراجعه به این کتاب ها نکات ارزنده و راه گشایی برای نسل حاضر و آینده دارد.

محمد فائزی با اشاره به آیات قرآن کریم اظهار داشت: شهدا به مقصود خود که همانا رسیدن به قرب الهی است رسیدند و روزی مادی و معنوی نزد خدا می گیرند

وي گفت: همه ما انسان ها نيازمند راه و ياد شهداء هستيم و حتي علماي بزرگ با ديدن انسان هايي كه اين مقام را در آنها احساس مي كردند از آن ها توجه به خود را طلب مي كردند.
فائزي يادآور شد: ياد و راه شهداء و بهره مند شدن از انوار معنوي اين عزيزان همواره بايد مد نظر همه مسوولان و مردم باشد.

يكي از يادگاران هشت سال دفاع مقدس در ادامه اين مراسم گفت: در همه كارها به خصوص كارهايي كه مشكل است بايد از شهداء استمداد بجوييم و هر مشكلي كه داريم بايد به شهداء متوسل شويم.

حشمت هدايتي با اشاره به اينكه من روزي خود را از كربلاي شهداي طلائيه گرفته ام، افزود: امروز روزيتان از شهداست و شما بايد بسيجياني مثل شهدا باشيد كه تمام وجودشان را براي اسلام تقديم كردند.

تصاویر