برگزاري جشنواره "ترويج علوم نوين" ويژه دانش‌آموزان

مدیرعامل مؤسسه علمی آینده‌سازان از برگزاری مرحله کشوری «جشنواره ترویج علوم نوین» با حضور 3 هزار دانش‌آموز و در قالب 1010 تیم، در پایان هفته جاری خبر داد.


به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل دفتر مركزي اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانش‌آموزان، رضا قمرزاده مدیرعامل مؤسسه علمی آینده‌‌سازان در نشست خبری که امروز در محل دفتر مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان برگزار شد، با تشریح برنامه‌های آینده این مؤسسه در حوزه فعالیت‌های علمی و آموزشی اظهار داشت: مرحله کشوری «جشنواره ترویج علوم نوین» پنج‌شنبه 4 اسفندماه به مدت دو روز در سالن حجاب تهران آغاز و در پایان این جشنواره از تیم‌های برگزیده تجلیل می‌شود.

وی افزود: این جشنواره با حضور 3 هزار دانش‌آموز و خانواده‌ها و مربیان آنها و در قالب یک هزار و 10 تیم از 27 استان کشور و در رشته‌های روباتیک، هوافضا، نجوم، نانوشیمی و زیست‌شناسی با حضور دانش‌آموزان مقاطع مختلف تحصيلي برگزار خواهد شد که عصر جمعه و در مراسم اختتامیه با حضور مسئولان کشوری از تیم‌های برتر تجلیل خواهد شد.

قمرزاده در ادامه همچنین از برگزاری فراخوان مقالات مربوط به اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش از اواخر فروردین ماه 91 خبر داد و اظهار داشت: در این جشنواره مقالات دریافتی در چهار گروه «معلمان و مدیران، دانش‌آموزان متوسطه، خانواده‌های دانش‌آموزان و اساتید و صاحب‌نظران دانشگاهی» قرار می‌گیرد و در اواخر شهریورماه یا اوایل مهرماه 91، در مراسم اختتامیه با اهداء جوایز نفیسی از مقالات برتر تجلیل می‌شود.

وي با بیان اینکه تاکنون هیچ حرکت ملی‌ را در رابطه با سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مشاهده نکرده‌ایم، گفت: بر این اساس، برای این فراخوان مقالات اهدافی همچون بررسی راهکارهای عملیاتی شدن سند تحول و پیشنهاد این راهکارها به مدیران ارشد آموزش و پرورش، زمینه‌سازی برای مطالبه عمومی جهت اجرای سند تحول و آشناسازی مدیران، معلمان، دانش‌آموزان و خانواده‌های آنان با محتوای سند و مشارکت آنان در تحقق منویات این سند، در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل مؤسسه علمی آینده‌سازان در ادامه با اشاره به فعالیت‌های درآمدزایی این مؤسسه عنوان کرد: فروش کتاب‌های کمک‌آموزشی و برگزاری آزمون‌های علمی، مهمترین راه درآمدزایی مؤسسه بوده است که هم‌اکنون نیز از طریق دفاتر استانی و 80 دفتر شهرستانی دنبال می‌شود.

وی به چشم‌انداز ترسیم‌شده برای این مؤسسه اشاره کرد و افزود: بر این اساس، مؤسسه علمی آینده‌سازان باید تا پایان سال 1395 مرجع علمی دانش‌آموزان و مُکمل آموزش‌های رسمی باشد که این هدف از طریق شاخص‌هایی همچون فرمایشات مقام معظم رهبری در این حوزه، سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، نقشه جامع علمی کشور و استانداردهای مدنظر آموزش و پرورش احراز می‌شود و راه دستیابی به این چشم‌‌انداز نیز برگزاری آزمون‌های استاندارد، حمایت از نخبگان و برگزاری جشنواره‌های علمی است.

قمرزاده خاطرنشان کرد: از سوم تا یازدهم فروردین‌ماه 91 و همزمان با ایام عید نوروز، دوره آمادگی کنکور برای اعضای هیئت‌های مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در مرکز تربیت معلم شهید شرافت تهران برگزار می‌شود.