معاون خواهران اتحادیه استان از نمایشگاه مدرسه انقلاب دبیرستان مهدیه صومعه سرا بازدید نمودند.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان، معاون خواهران اتحادیه استان از نمایشگاه مدرسه انقلاب در دبیرستان مهدیه شهرستان صومعه سرا بازدید نمودند. ادامه متن

این نمایشگاه که با موضوع شناخت ابعاد انقلاب اسلامی برپا گردیده است دارای 14 غرفه با عناوین زیر می باشد.

"غرفه ی فعالیت های انجمن اسلامی مدرسه" که به منظور تبیین فعالیت های انجمن اسلامی مدرسه در طول سال تحصیلی ایجاد شده است.

"هیأت دانش آموزی انصارالمهدی(عج)" که با هدف معرفی هیأت انصار المهدی(عج) به دانش آموزان مدرسه ایجاد شده است. همچنین در این غرفه مشاور مذهبی، برای پاسخ به سؤالات دانش آموزان با محوریت مهدویت حضور دارد.

"انقلاب اسلامی مقدمه ظهور حضرت حجت(عج)" که به طور کلی این غرفه یاد آور وظیفه ی دانش آموزان مسلمان به عنوان شهروندان آرمان شهر مهدوی به منظور آماده کردن جامعه برای ظهور حضرت حجت(عج) است.

"نقش دانش آموزان در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی" که در آن به بررسی و بیان فعالیت های دانش آموزان از قبل انقلاب تا عصر حاضر پرداخته شده است.

"استکبار ستیزی و دشمن شناسی" که هدف از ایجاد این غرفه بررسی توطئه ها ، کمپانی و کارخانه های دشمن است که برای ترویج فرهنگ خودشان محصولاتشان را وارد ایران می کنند و بیشتر سعی بر این است که محصولات اسرائیلی به دانش آموزان معرفی گردد که خرید هر کالای اسرائیلی برابر است با مرگ یک مسلمان.

"خود باوری و اعتماد به نفس ملی" از محتوای این غرفه می توان به زندگینامه ی شهید آوینی، صیاد شیرازی و همچنین شهدای هسته ای به عنوان الگوهایی برای خودباوری و اعتماد به نفس جوانان اشاره کرد.

"پیشرفت های انقلاب اسلامی" که در این غرفه در قالب پوستر های "ما می توانیم" جایگاه ایران را در رتبه بندی جهان نشان داده است. به طور مثال به بررسی جایگاه ایران در تولید فناوری های مختلف در جهان اشاره شده است.

"کتاب فروشی رایگان" این غرفه شامل کتابهایی با محوریت زندگینامه شهدا و سخنان رهبری می باشد که به طور رایگان در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.

"کتابخانه موقت" که دانش آموزان با مراجعه به این غرفه می توانند کتابهایی را که از سوی دفتر تبلیغی آینده سازان برای مربی و دانش آموزان عضو انجمن اسلامی ارسال شده است به امانت برای مطالعه بگیرند.

"تولید علم و جنبش نرم افزاری" که پخش کلیپ هایی با محوریت بیداری اسلامی و سرودهای انقلابی در فضای نمایشگاه در این غرفه صورت می گیرد.

"شهدای دانش آموز" که در این غرفه پوسترهایی از وصیت نامه و خاطرات شهدای دانش آموز نصب گردیده است.

"انقلاب اسلامی و بیداری اسلامی" که در این غرفه فلش کارتهای مختلف بیداری اسلامی در جهان اسلام به نمایش گذاشته شده است.

"رادیو مدرسه" این غرفه به منظور پخش سرودهای انقلابی، دکلمه و پیام تبریک برای ایجاد فضای انقلابی در مدرسه ایجاد شده است.

«ایستگاه صلواتی » که به جهت پذیرایی از بازدید کنندگان نمایشگاه ایجاد شده است.

نکته قابل ذکر اینکه چند روز قبل از افتتاح نمایشگاه مدرسه انقلاب در این دبیرستان، پلاکاردهایی با هدف ترغیب دانش آموزان در مدرسه نصب گردیده بود.

این نمایشگاه با نظرات اعضای انجمن اسلامی مدرسه و دانش آموزان عضو سایر تشکلها برگزار شده است و توسط دانش آموزان عضو انجمن اسلامی مدرسه اداره می شود. هیات مرکزی انجمن اسلامی مدرسه هم در طول برپایی نمایشگاه به توضیح غرفه ها برای بازدید کنندگان می پردازند.

تصاویر