گزارش عملکرد سه ماهه پاییز دبیرستان کوثر شهرستان بندرانزلی

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گیلان دبیرستان کوثر شهرستان بندرانزلی در سه ماهه پاییز اقدام به برگزاری برنامه هایی نموده است. بخشی از این برنامه ها به شرح زیر است. ادامه متن

اجرای همایش نور نبوی در تاریخ 1391/7/6:

این برنامه که در صبحگاه مدرسه اجرا شد با قرائت قرآن و اجرای سرود ملی آغاز گردید. در ادامه بیانیه ای توسط مسئول انجمن اسلامی مدرسه قرائت گردید. بیان فضائل پیامبر(ص) و قرائت بخش هایی ازنهج الفصاحه و همچنین ارائه مباحثی درخصوص توطئه های مستکبران علیه مسلمانان توسط معاون فرهنگی انجمن اسلامی از دیگر بخش های این همایش بود. این همایش با سخنرانی مدیر مدرسه پایان پذیرفت.

اجرای جشن میلاد امام رضا(ع) در تاریخ 1391/8/7:

این برنامه با قرائت قرآن و سرود ملی آغاز گردید. در ادامه صلــوات خاصه ی امام رضا(ع) قرائت شد. قرائت فرازهایی از زندگی نامه و سخنان گهربار امام رضا(ع) از دیگر بخش های این برنامه بود. این برنامه با سخنرانی مدیر مدرسه و خواندن سرود همگانی پایان یافت و در انتها از دانش آموزان پذیرایی گردید.

برگزاری سالروز شهادت حسین فهمیده و روز نوجوان در تاریخ 1391/8/8:

مراسم با قرائت قرآن و اجرای سرود ملی آغاز گردید. قرائت وصیت نامه هایی کوتاه از شهدای دانش آموز، اشعاری کوتاه درباره ی شهادت و شهادت طلبی، مقاله ای درباره ی شهید حسین فهمیده و سخنرانی مدیر دبیرستان و تبریک روز نوجوان به دانش آموزان از دیگر بخش های این مراسم بود.

برگزاری جشن عیدغدیرخم در تاریخ 1391/8/14:

مراسم با قرائت قرآن و سرود ملی آغاز گردید. قرائت مقاله ای درباره ی غدیرخم و جانشینی حضرت علی(ع)، مقاله ای درباره ی تسخیرلانه جاسوسی توسط دانش آموزان، ذکر چند شعار و تکرار آن توسط دانش آموزان، سخنرانی مدیر مدرسه از دیگر بخشهای این برنامه بود. برنامه با تجلیل از سادات مدرسه پایان پذیرفت.

اقدامات آغاز ماه محرم در تاریخ 1391/8/27:

1- آماده سازی فضای مدرسه توسط دانش آموزان انجمنی با همکاری بسیجیان

2- نصب تصاویر و پوسترهای عاشورایی در محیط مدرسه بخصوص برد انجمن اسلامی

3- پخش مداحی در ساعات تفریح

4- نصب مقالات و جملات زیبا درباره ی امام حسین(ع)

برگزاری همایش میرزا کوچک خان در تاریخ 1391/9/12:

این همایش با قرائت قرآن و سرود ملی آغاز گردید. قرائت زندگی نامه ی میرزا کوچک خان، اجرای مسابقه از مقاله ی خوانده شده، سخنرانی معاون پرورشی درباره ی میرزاکوچک و نهضت او از بخش های برگزار شده در این همایش بود.