بیانیه محمد لطیفی مسئول اتحادیه گیلان به مناسبت روز دانشجو

۱۶ آذر بیانگر روحیه مقاومت دانشجویان دربرابر عده ای زورگو و به ظاهر مصلحت خواه است. کسانی که صلاح کشور هدف ظاهری شان بود، اما اهداف پلیدی پشت پرده ی حرف هایشان به گوش میرسید. ادامه خبر

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان، بیانیه محمد لطیفی مسئول اتحادیه گیلان به مناسبت روز دانشجو به شرح ذیل است:

پیامبر اکرم (ص):

مَن کانَ فی طَلَبِ العِلمِ کانَتِ ‏الجَنَّهُ فی طَلَبهِ.

هر که در جستجوى دانش باشد ، بهشت در جستجوى او برآید.

۱۶ آذر بیانگر روحیه مقاومت دانشجویان دربرابر عده ای زورگو و به ظاهر مصلحت خواه است.کسانی که صلاح کشور هدف ظاهری شان بود، اما اهداف پلیدی پشت پرده ی حرف هایشان به گوش میرسید.

از جاییکه مقاومت، رکن اساسی ایستادگی ملت ایران است، در سال ۱۳۳۲ دانشجویان و موذنان جامعه سکوت نکردند و علیه وقایعی که پیش آمد با بصیرت، به پا خواستند و ثابت کردند که دشمن، دشمن است و هیچگاه نیت خیرخواهانه ای نخواهد داشت.

از این رو بعد از اعتراضات در دانشگاه تهران؛ سه تن از دانشجویان به شهادت رسیدند و اثبات کردند که دانشجوی مقاوم کسی ست که در مقابل زورگویان ایستادگی‌ کند، از مرگ نهراسد و فریاد مبارزه سر دهد.

اکنون بعد از ۶۷ سال آمریکا همان آمریکاست و دانشجوی مقاوم با پیروی از منویات مقام معظم رهبری مدظله العالی، با بصیرت مقابل چپاولگران ایستادگی میکند و با سِلاح قلم، تیری بر قلب دشمن فرود می آوَرد.

تیری که تا عمق جانِ دشمنان نفوذ میکند و خواب را بر چشمانشان حرام می گرداند.

روز دانشجوی امسال قدری متفاوت تر از سال گذشته است و این تفاوت مسئولیتِ دانشجویان را بسیار میکند.

شهادت سردارعزیز شهید حاج قاسم سلیمانی و دانشمند هسته ای شهید فخری زاده، جوششی در بین مردم به وجود آورد‌. دانشجویان بیش از پیش از سلاح علمشان برای نابودی دشمن استفاده می کنند تا مبادا ضعف و سستی را در چهره مقاوم ایران ببینند.

دانشجویان؛ علمدار جبهه علم، آرمان خواهی و مطالبه گری در سنگر دانشگاه برای تحقق آرمان های انقلاب تلاش میکند تا مشعل فروزان علم و آرمان خواهی روشن بماند چرا که به فرموده ی معمارکبیر انقلاب اگر دانشگاه اصلاح شود، جامعه اصلاح می شود.

۱۶ آذر روز دانشجو گرامی باد.

محمد لطیفی

مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان

استان گیلان