برگزاری مسابقه ملی "میرزا، سردار جنگل" به همت اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان، محمد لطیفی، مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان، با تسلیت شهادت دانشمند صنعت هسته ای و دفاعی کشور شهید دکتر محسن فخری زاده، گفت: در طول تاریخ حضور اسوه و الگوهای استکبارستیزی بسیاری را شاهد هستیم که در حوزه های مختلف علمی، دینی، نظامی و ... درصدد دفاع از آرمان های مقدس اسلام و میهن هستند. ادامه خبر

لطیفی ادامه داد: یکی از این مفاخر و اسوه های استکبارستیزی میرزاکوچک خان جنگلی است که به مبارزه با جبهه استکبار پرداخت و تلاش کرد تا بتواند نظامی مبتی بر دین و شریعت را پایه گذاری کند.

وی، اضافه کرد: لذا به مناسبت ایام شهادت میرزاکوچک خان جنگلی و به منظور آشنایی بیشتر دانش آموزان با ابعاد شخصیتی و اهداف نهضت جنگل، مسابقه "میرزا، سردار جنگل" برگزار می شود.

لطیفی با اشاره به توصیف رهبر انقلاب از قیام سردار جنگل، خاطرنشان کرد: میرزاکوچک خان مینیاتوری از نهضت جمهوری اسلامی را بنا گذاشت، لذا آشنایی نسل جوان و آینده سازان انقلاب اسلامی با این مبارزین و اسوه ها مهم و ضروری است.

وی، با برشمردن محورهای مسابقه، گفت: پیام مقام معظم رهبری به کنگره میرزاکوچک جنگلی در سال ۹۱ محور اصلی این مسابقه می باشد.

مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان، با برشمردن قالب های مسابقه، عنوان کرد: علاقه مندان می توانند آثار خود را در قالب سرودن شعر گیلکی، تالشی و فارسی، نگارش متن ادبی، طراحی پوستر، ساخت کلیپ و نماهنگ، تهیه پادکست صوتی، خطاطی و نقاشی برای شرکت در این مسابقه ارسال کنند.

لطیفی، ادامه داد: علاقه مندان آثار خود را می توانند از طریق پیامرسان بله به آدرس Alo_hamsangaran حداکثر تا تاریخ 5 دی ماه ارسال کنند.

وی، برگزاری پویشی با همین عنوان را از دیگر برنامه های اتحادیه استان عنوان و اضافه کرد: افراد به منظور همراهی در این پویش می بایست نسبت به اشتراک گذاری پست و یا استوری در صفحه شخصی خود در اینستا با هشتگ #میرزاسردارجنگل و تگ کردن صفحه اتحادیه استان به آدرس hamsangarangilan58 اقدام کنند.