چهارمین جلسه دبیرخانه دانش آموزی بیانیه گام دوم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان، محمد لطیفی "مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان"، در جلسه کارگروه گام دوم انقلاب با اشاره به اهمیت بیانیه گام دوم و ضرورت توجه جدی به آن، افزود: دانش آموزان انجمن های اسلامی، نسبت به تحقق منویات رهبر انقلاب و به طور ویژه بیانیه گام دوم، در سطح مدارس حساس بوده و به دنبال انجام کارهای عمیق و بنیادی هستند. ادامه خبر

لطیفی، بیانیه گام دوم را شامل ادبیات غنی،منصفانه و فراجناحی توصیف کرد و ادامه داد: این بیانیه نقشه راهی برای آینده امیدآفرین و پاسخ متقن به سوالات و شبهات جامعه امروزی می باشد.

وی، با تاکید بر اینکه این بیانیه به عنوان یک سند اجرایی در تمامی نهادها و دستگاه ها باید مورد توجه قرار گیرد، تصریح کرد:  آموزش و پرورش به عنوان تربیت نسل آینده ساز نظام، باید پرچم دار این وظیفه باشد.

مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان، با بیان اینکه در سطح استان نیاز به اهتمام جدی درخصوص ترویج بیانیه گام دوم هستیم، اضافه کرد: باید تدوین هر فعالیت مان، پیوست محتوای بیانیه گام دوم لحاظ گردد.

لطیفی، با تاکید بر اینکه مخاطب بخش اعظمی از بیانیه، جوان ها هستند، خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب بارها فرموده اند به جوانان اعتماد کنیم. جوانان زیر بار این مسئولیت بروند.

وی، ادامه داد: باید به این موضوع اعتقاد قلبی و عملی داشت. این عزیزان را در میدان کار و فعالیت آورد. از نظرات آنها بهره جست.

مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان در پایان گفت: یکی از مطالبه ما در دبیرخانه، تولید برنامه تلویزیونی با حضور نمایندگان تشکل های دانش آموزی است.

محمد رحمتی "مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان" نیز در این جلسه با اشاره به بیانات راهگشای مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب، اظهار داشت: در این بیانیه اعتماد به جوانان و سپردن امور به آنان بسیار جدی و مورد تأکید است.

وی با تأکید بر اجرای سند تحول بنیادین در نظام آموزشی و تربیتی کشور خاطرنشان کرد: همه برنامه های آموزش و پرورش ذیل سند تحول بنیادین است و تربیت تمام ساحتی در همه ارکان نظام تعلیم و تربیت مورد توجه است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان در ادامه افزود: بیانیه گام دوم انقلاب مکمل برنامه سند تحول بنیادین است و توجه به امور پرورشی و تربیتی از تأکیدات دولت تدبیر و امید و مسئولان آموزش و پرورش است.

رحمتی با تشکر از مشارکت همه نهادهای سیاسی و فرهنگی در کمک به حل مشکلات آموزش و پرورش، اظهار داشت: پرهیز از صف کشی های سیاسی و اجرای فرامین رهبری انقلاب رمز موفقیت کشور در شرایط کنونی است.

وی خاطرنشان کرد: در وضعیت کرونایی فعالیت آموزشی و تربیتی در قالب تولید محتوا در بستر شاد و سایر فضاهای مجازی در حال انجام است.

گفتنی است معارفه منتخبین قرارگاه ملی پسران اتحادیه استان، تقدیم احکام اعضای دبیرخانه، ارائه گزارش اعضاء در خصوص اقدامات صورت گرفته در حوزه سند مهم و راهبردی بیانیه گام دوم از محورهای اصلی این نشست بود.

تصاویر