برگزاری یادواره شهید سیداسماعیل سیرت نیا به همت دانش آموزان انجمن های اسلامی شهرستان رشت

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان، پنجمین یادواره شهید سیداسماعیل سیرت نیا به همت دانش آموزان انجمن‌های اسلامی شهرستان رشت در حرم حضرت فاطمه اخری(س) و با حضور مادر بزرگوار شهید برگزار شد. ادامه خبر

در این یادواره محمد شهنازدوست همرزم شهید به روایتگری پیرامون زندگی شهید معزز پرداخت.

همرزم شهید ضمن بیان ویژگی‌هایی بارز در زندگی شهید گفت: شهید سیداسماعیل سیرت نیا خوی پرسش گری داشت و این می‌تواند در زندگی شما موثر باشد چرا که با پرسش‌گری می توانید به اهداف زندگی تان برسید.

وی با بیان ویژگی های اخلاقی و اجتماعی شهید سیرت نیا افزود:
سیداسماعیل از وضعیت موجود خودش ابراز ناراحتی میکرد و مدام به فکر تزکیه نفس بود و این ویژگی باعث میشد که در انجام کارهای فرهنگی خم به ابرو نیاورد و با توکل به خداوند کارها به خوبی به سرانجام برساند.

همرزم شهید با اشاره به فعالیت های فرهنگیِ شهید بیان کرد: عَلَم فرهنگی در شهر رشت و سایرشهرهای استان به دستان سیداسماعیل برافراشته شد و یک تنه مانند یک لشکر در جبهه های فرهنگی حضور داشت. حضور سیداسماعیل در زمان اکنون میتوانست بسیاری از مشکلات را مرتفع سازد‌. امااکنون شما باید با انجام کارهای فرهنگی در مدارس این عَلم را زنده و پابرجا نگاه دارید .و با برگزاری هیات ها و روضه حضرت زهراسلام الله علیها این روحیه شهدایی را درخود زنده نگاه دارید.

شهنازدوست در پایان با ذکر توصیه ای به دختران انجمنی گفت: شما در مدارس نمایندگان فرهنگی و علمداران فرهنگی هستید و سعی کنید با تزکیه نفس و جذب دوستانتان به رشد و تعالی خود و جامعه بپردازید.

در ادامه محمد لطیفی، مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان، ضمن خیرمقدم محضر مادر شهید، خطاب به دانش آموزان انجمنی گفت: شهید سیداسماعیل سیرت نیا در دوران زندگی خود ده ها بار شهید شد. آنجا که برای برگزاری مراسم شهدا اقدام می کرد و تمام کارها را به عهده می گرفت.

وی، گفت: سید اسماعیل سیرت نیا مصداق بارز جمله شهید حاج قاسم سلیمانی است. یعنی شرط شهید شدن، شهید بودن است.

لطیفی، افزود: سیداسماعیل همانند یک شهید می زیست تابه درجه شهادت نائل آمد‌ و نام شهید پیشوند نامش ثبت شد و رفیق صمیمی خدا نام گرفت. شما امروز میتوانید خواسته های قلبی خودتان را با استعانت شهید عزیز طلب کنید تا واسطه ی بین شما و پروردگار باشند.

ذکر مصیبت مداح اهل بیت محمدحسین احمدی، قرائت عهدنامه توسط یکی از دانش‌آموزان و تجلیل از مادرگرانقدر شهید سیرت نیا از بخش‌های این یادواره بود.

تصاویر