عقل، عرف و شرع حکم می کند برای تمدن سازی نوین اسلامی به دانش آموزان توجه ویژه ای داشته باشیم

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان، آیت الله رسول فلاحتی امروز در گردهمایی ائمه جمعه و مسئولان اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان که به صورت ویدئوکنفرانسی با رئیس شورای سیاست گزاری ائمه جمعه و نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان برگزار شد با تاکید بر توجه به نسل نوجوان و جوان اظهار کرد: عقل، عرف و شرع حکم می کند برای تمدن سازی نوین اسلامی به دانش آموزان توجه ویژه ای داشته باشیم. ادامه خبر

وی به تلاش ائمه جمعه در آماده سازی سازوکارهای مناسب در تربیت نسل در تراز انقلاب اشاره کرد و افزود: تمام فعالیت های تربیتی باید منجر به تربیت نسل صالح شود.

امام جمعه رشت با بیان اینکه ائمه جمعه هدایتگر بخش های عظیمی از مردم هستند، تصریح کرد: مردم نگاه ویژه ای به عالمان دین دارند بنابراین گفتار و رفتار ائمه جمعه در جامعه اثرگذار است.

آیت الله فلاحتی، تلاش ائمه جمعه در عرصه های اجتماعی را جهاد خواند و بیان کرد: انسان باید خود را مجاهدانه آماده کند تا بتواند کار جهادی انجام دهد و این جهاد بالاتر از نبرد میدان جنگ است و ائمه جمعه و علمای دین باید از این میدان پیروز بیرون آیند.

وی بر مواظبت همیشگی ائمه جمعه تاکید کرد و گفت: ائمه جمعه باید به خروجی فعالیت های خود توجه داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به فعالیت اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان از سال های گذشته در کشور، خاطرنشان کرد: خروجی تشکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان باید در پایگاه الهی یعنی مسجد تبلور پیدا کند.

آیت الله فلاحتی حضور جوانان و نوجوانان در مساجد را حائز اهمیت ذکر کرد و یادآور شد: با توجه به ابزارهای دشمن برای به انجراف کشاندن جوانان، انتظار داریم ائمه جمعه در زمینه فکری جوانان راهکارهای لازم را ارائه دهند.

وی با تاکید براینکه ائمه جمعه و تشکل انجمن های اسلامی دانش آموزان باید نوجوانان و جوانان را با مساجد آشنا کنند، اظهار کرد: ارائه راهکارها و انتقال تجربه ها برای حضور نوجوانان و جوانان در مساجد بسیار مهم است.

امام جمعه رشت، تربیت انسان های صالح در تمدن سازی نوین اسلامی را مهم عنوان کرد و افزود: بزرگ ترین نیاز جامعه امروز وجود منابع انسانی با ظرفیت کامل که مجاهدانه در راه انقلاب و ارزش های آن تلاش کنند، است.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه مدیران آینده جامعه باید از اکنون تربیت شوند، تصریح کرد: نیازمند مدیران توانمند در عرصه های مختلف جامعه در راستای تمدن سازی نوین اسلامی هستیم.

وی، خواستار تعامل ائمه جمعه با نوجوانان و جوانان شد و بیان کرد: ائمه جمعه تمام عرصه های سبک زندگی اسلامی را به دانش آموزان آموزش دهند و نوجوانان و جوانان را انقلابی تربیت کنند.

نماینده ولی فقیه در گیلان، دنیای امروز را متاثر از انقلاب اسلامی عنوان کرد و یادآور شد: انقلاب اسلامی محصول تلاش انبیای الهی بوده و مردم را متاثر از دین کرده است.

آیت الله فلاحتی با تاکید بر آشنایی جوانان با فرهنگ انقلاب توسط ائمه جمعه، خاطرنشان کرد: ما وارث خون شهدا هستیم و باید انقلاب مقدس اسلامی را باید مقدسانه به نسل آینده بسپاریم.