نشست مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان با مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گیلان

طی نشست مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان با مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گیلان، بر ضرورت هم‌گرایی افزون‌تر در مسیر نظارت بر سیر تربیتی آینده‌سازان و جریان‌سازی فرهنگی تاکید‌ شد. ادامه خبر

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان استان گیلان، این نشست در جهت شریک‌یابی فرهنگی و حرکت موثر در مسیر تربیت کودکان و نوجوانانی پویا و باور‌مند به آموزه‌های اسلامی و متعهد به آرمان‌های انقلابی صورت‌گرفت.

مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان گیلان سخنان خود را با اشاره به نقش کانون پرورش فکری در تربیت شخصیت‌های برجسته و تاثیر‌گذار آغاز‌ کرد و مراکز کانون را محل امن تربیتی و پرورشی خواند.

محمد لطیفی در ادامه به تشریح فعالیت‌های اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان پرداخت و تاکید مقام معظم‌رهبری(مدظله‌العالی) در ارتباط با ضرورت «نخبه‌یابی»، «نخبه‌پروری»، «جریان‌سازی» را سرلوحه برنامه‌های این مجموعه عنوان‌‌کرد.


مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان گیلان  درعین‌حال، به اهمیت افزایش سواد رسانه‌ای و مدیریت حضور کودکان و نوجوانان در فضای مجازی پرداخت و با اشاره به تلاش‌های کانون در این زمینه‌ گفت: همکاری با مجموعه‌هایی چون کانون پرورش فکری می‌تواند به هدف‌مند‌سازی فعالیت در این حوزه کمک‌کند.


تلاش در مسیر عضو‌یابی، برنامه‌ریزی و نظارت بر سیر تربیتی آینده‌سازان و کشف استعداد‌های بکر آنان، از دیگربرنامه‌های اتحادیه است که در سخنان لطیفی مورد‌توجه قرار‌گرفت.


وی با بیان‌این‌‌که ترسیم نقشه راه و هم‌افزایی با کانون در دستور کار‌قرار‌خواهد‌گرفت، از افزایش گستره‌ی همکاری‌ها با  کانون پرورش فکری و تعامل افزون‌تر در پیش‌برد برنامه‌های میدانی و فعالیت در عرصه‌ی فضای مجازی خبرداد.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان نیز در طی این نشست، با ابراز خرسندی از نقش ارز‌ش‌مند اتحادیه انجمن‌های اسلامی در بزنگاه‌های تاریخی گفت: تشکیل جبهه‌ی فرهنگی در نظام آموزشی کشور و عملکرد موثر آن به‌عنوان یک قرارگاه فرهنگی، به خوبی بیان‌گر نقش سازنده این مجموعه به شمار‌می‌رود.


اسفندیارضیائی در ادامه، نیاز جامعه به حرکت‌های جهادی را مورد تاکید قرارداد و با تشبیه فعالیت‌های فرهنگی به «اکسیژن جامعه» گفت: زندگی بهتر، ثمره فعالیت‌های فرهنگی است و دشواری‌های گام‌برداشتن در این مسیر، نتایج شیرین و اثر‌بخشی به‌همراه‌دارد.


این مدیر‌فرهنگی هم‌چنین، رهنمود‌های مقام معظم‌رهبری (مدظله‌العالی) را محور و الهام‌بخش فعالان عرصه‌ی فرهنگ دانست و با مهم‌ارزیابی‌کردن قرین‌سازی شور و نشاط جوانی با شعور انقلابی اظهار‌کرد:  یکی از محور‌های بیانیه گام دوم انقلاب، تربیت جوانانی متعهد و مسوولیت‌پذیر است و کانون پرورش فکری نیز با یافتن شرکای فرهنگی، برای تربیت نسلی باور‌مند و متعهد تلاش‌می‌کند.


اشاره به فعالیت‌های کانون در فضای حقیقی و مجازی، راه‌اندازی کارگاه‌های برخط و انجمن‌های تخصصی در روز‌های همه‌گیری ویروس کرونا و درعین حال، تشریح رویکرد‌ این مجموعه در جهت تحقق عدالت فرهنگی ازدیگر محور‌های سخنان اسفندیارضیائی به‌شمار‌می‌رفت.


پایان‌بخش این نشست که صبح امروز در محل اداره‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان در رشت صورت‌گرفت،  تاکید بر ضرورت همکاری‌ها درجهت  نظارت افزون‌تر بر سیر تربیتی مخاطبان و جریان‌سازی فرهنگی بود و برهمین اساس نیز مقرر شد کارگروهی درجهت پیگیری  مصوبات این نشست تشکیل‌شود.

تصاویر