نشست فصلی مسئولین و مربیان شهرستان های اتحادیه استان برگزار شد

نشست فصلی مسئولین شهرستان ها و مربیان قرارگاه های اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان با حضور دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و معاون فرهنگی پرورشی آموزش و پرورش استان برگزار شد. ادامه خبر

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان، در این نشست ضمن بررسی و هم اندیشی درخصوص اجرای طرح انسجام و رسا (رویش ستاره های انجمن اسلامی)، افراد گزارشی از فعالیت های صورت گرفته درخصوص پیشواز از مهر ارائه کردند.

بحث و تبادل نظر درخصوص برنامه هایی از قبیل طلایه داران، لشکر فرشتگان و فعالیت های حوزه اجرائی و روابط عمومی از دیگر محورهای این نشست بود.

همچنین در این نشست ضمن ارائه گزارشی از سامانه های شهید باقری، عقیق و دیده بان توسط معاون برادران اتحادیه استان، به سؤالات حاضرین در این خصوص پاسخ داده شد.

در پایان این نشست از مسئول و مربیان شهرستان تالش بعنوان شهرستان نمونه، مسئولین شهرستان های صومعه سرا و لنگرود که از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس بودند و  مربی قرارگاه دخترانه رضوانشهر در دوران تصدی مسئولیت، تجلیل صورت پذیرفت.

اتحادیه نسبت به تشکل های دانش آموزی دیگر در رتبه بالاتری قرار دارد

جمیل عباسی غریب "معاون فرهنگی پرورشی آموزش و پرورش استان گیلان" در این نشست با بیان اینکه تمام تلاش ما این است که عرصه کار فرهنگی را در بطن جامعه ببریم، افزود: ما باید تمامی دانش آموزان با هر نوع سلیقه را تحت پوشش قرار داده و آنها را درگیر مباحث تربیتی کنیم.

غریب با اشاره به اینکه مربیان ما باید نیروهای توانمند و مسلح به علوم روز باشند، گفت: مربیان باید این توانایی را داشته باشند که با تمامی دانش آموزان با هر طرز فکر و سلیقه ای ارتباط گرفته و از ظرفیت ها و استعدادهای آنان در راستای نیل به هدف مجموعه بهره مند شوند.

وی ادامه داد: باید استعدادهای دانش آموزان را شناسایی و این استعداد و توانایی را در جهت تعهد و انگیزه های انقلابی هدایت کنیم.

معاون فرهنگی پرورشی آموزش و پرورش استان گیلان، تبلیغات را یکی از ملزومات کار فرهنگی دانست و خاطر نشان کرد: باید با بهره مندی از رسانه های گوناگون، و روش های به روز کارهای خوب فرهنگی صورت گرفته را تبلیغ نمود.

غریب، با بیان اینکه مجموعه آموزش و پرورش اتحادیه را رقیب خود نمی داند، تصریح کرد: اتحادیه همواره بازویی برای آموزش و پرورش بوده و به دنبال این هستیم که در اجرای برنامه ها و فعالیت های معاونت پرورشی سهم بیشتری به تشکل های دانش آموزی بدهیم.

وی، اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان را مجموعه ای پویا و پرتلاش توصیف و ادامه داد: مجموعه افراد حاضر در این تشکل، بسیار توانمند و با انگیزه هستند و اتحادیه نسبت به تشکل های دانش آموزی دیگر در رتبه بالاتری قرار دارد.

معاون فرهنگی پرورشی آموزش و پرورش استان در پایان، با اشاره به سامانه های تحلیل و رصد ایجاد شده در اتحادیه، گفت: این بستر ایجاد شده منحصر به فرد و  مورد نیاز هر مجموعه ای برای تصمیم گیری است.

دانش آموزان را باید یک افرادی تشکیلاتی تربیت کنیم

حجت الاسلام و المسلمین مجتبی پوریوسفی "دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان گیلان" نیز در این نشست با بیان اینکه دانش اموزان را باید افرادی تشکیلاتی تربیت کنیم، خطاب به افراد حاضر گفت: شما فرمانده های این عملیات هستید، پس باید خود را غنی کنید.

پوریوسفی، افزود: باید خود را تجهیز و از هر لحاظ آماده این عملیات کنیم و تمام نیازهای یک فرمانده چنین عملیاتی را درون خودمان جمع نماییم.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان گیلان با اشاره به اینکه دانش آموزان را باید حول یک عملیات مشخص دور هم جمع کنیم، ادامه داد: برای تربیت نیروهای تشکیلاتی می بایست مجموعه فعالیت ها و عملیاتی تعریف شود تا به وسیله ویژگی های دانش آموزان شناسایی و نیروهای متعهد مشخص شوند.

وی، اضافه کرد: برای شناسایی نیروها، حتماً نباید فعالیت های با هزینه بالا طرح ریزی نمود، بلکه با اجرای یک سری برنامه های ارزان و سبک نیز می توان این هدف را دنبال کرد.

پوریوسفی با بیان اینکه تشکیلات به خود خود دارای جذابیت و هویت است، گفت: به همین خاطر دانش آموزان بسیار علاقمند و راغب هستند که در این مجموعه ها عضو شوند.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان گیلان، وظیفه مربیان را شناسایی نیروهایی با تقوای تشکیلاتی عنوان و خاطرنشان کرد: در بستر عملیات های خاکی و کف میدانی افراد صاحب تقوای تشکیلاتی را شناسایی و این نیروها را تجهیز کنید.

وی جوانان را افرادی خط شکن توصیف و اظهار کرد: قدرت نظام و جنس انقلاب نوعی هست که جوانان با انگیزه بالا، پرنشاط و دارای روحیه مجاهدانه تربیت می نماید، پس باید این اتصال را برقرار کنیم تا بتوانیم مدیرانی موفق برای آینده این نظام تربیت کنیم.

تصاویر