همایش فرزندان رمضان المبارک در رشت برگزار شد

در آستانه روز قدس، همایش فرزندان رمضان المبارک به همت اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در رشت برگزار شد. ادامه خبر

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی آلبومحسن با بیان اینکه عصاره تمامی پیامبران و ائمه در امام زمان(عج) جمع گردیده شده است، گفت: ترقی علم به حد کمال، خروج از منیت و جهانی شدن افق دید از خصیصه های زمان آن حضرت می باشد.

وی، فهم دقیق تمیز حق از باطل را یکی از مصادیق ترقی علم عنوان کرد و افزود: هر چیزی که از سمت خداوند تبیین و تعریف شده است حق و هر آن چیزی که در مقابل اوامر الهی قرار دارد باطل است.

این استاد دانشگاه، افزود: هر چقدر با کلام وحدانی هماهنگ تر باشیم به سمت حق در حرکت هستیم و هر اندازه از احکام و اوامر الهی فاصله بگیریم سمت باطل رهسپاریم.

حجت الاسلام و المسلمین آلبومحسن، تبلور کامل دفاع از حق و مخالفت با باطل را در زمان ظهور امام زمان(عج) دانست و تصریح کرد: اگر می خواهید خودتان را برای یاری امام زمان(عج) آماده کنید، باید در این مسیر گام بردارید.

وی با بیان اینکه یکی از آموزش های تخصصی امام زمان(عج)، تربیت طرفداران حق و مخالفین باطل است، خاطرنشان کرد: نیروی امام زمان(عج) نگاهش حق و باطلی است و دانش آموزانی که فرماندهی در قرارگاه های اتحادیه را بر عهده دارند چون رسالت اصلی آنها تربیت خود و همسالانشان بعنوان یاران امام زمان(عج) است، می بایست این نگاه را در خود تقویت کنند.

این استاد دانشگاه در پایان با اشاره به اینکه اگر می خواهید یار امام زمان(عج) باشید، باید حق و باطل را بشناسید، تصریح کرد: ماه مبارک رمضان فرصت خوبی برای حق شناسی است و روز قدس یکی از مصادیق طرفداری از جبهه حق و مخالفت با جبهه باطل است.

لازم به ذکر است برپایی محفل انس با قرآن، ضیافت افطاری ساده و قرعه کشی سفر مشهد از دیگر بخش های این مراسم بود.

گفتنی است شرکت دانش آموزان حاضر در پویش مدافعان قبله با محور اعلام آمادگی برای مبارزه با صهیونیسم پایان بخش این مراسم بود.

تصاویر