بیانیه اتحادیه صومعه سرا به مناسبت روز همبستگی و همدلی با کودکان و نوجوانان فلسطینی

اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان شهرستان صومعه سرا به مناسبت روز همبستگی و همدلی با کودکان و نوجوانان فلسطینی بیانیه ای صادر کرد. ادامه خبر

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان، متن بیانیه ای بدین شرح می باشد:

«سُبْحَانَ الَّذِی اَسْرَی بِعَبْدِهِ لَیْلا مِنَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ اِلَی الْمَسْجِدِ الاقْصَی الَّذِی بَارَکْنَا حَوْلَهُ لِنُرِیَهُ مِنْ آیَاتِنَا اِنَّه هُوَ السَّمِیعُ الْبَصِیرُ؛ پاک و منزه است خدایی که بنده‌اش را در یک شب از مسجد‌الحرام به مسجد‌الاقصی که گردا‌گردش را پر ‌برکت ساختیم برد، تا آیات خود را به او نشان دهیم. او شنوا و بیناست». اسراء (1)

نهم مهر، روز همبستگی و همدردی با کودکان و نوجوانان فلسطینی، مصادف با روز شهادت مظلومانه محمد الدوره است؛ کودکی که 12 سال پیش در سال 2000 میلادی، در آغوش پدرش، ناجوانمردانه با گلوله دژخیمان اسرائیلی به شهادت رسید. او نه اولین کودک مظلوم فلسطینی بود، نه آخرین.

70 سال است که صهیونیست ها، علاوه بر مردم بی گناه، دانش آموزان مدارس را هم هدف می گیرند. در حملات آنها، تعداد زیادی از کودکان، شهید و یا برای همیشه معلول می شوند و آینده روشن خود را از دست می دهند.

مادران فلسطینی نیز وقتی کودکان خود را به مدرسه می فرستند، خوب می دانند با وجود تانک های صهیونیستی و خودروهای نظامی و بلدوزرها، کودکانشان با چه خطرهایی روبه رو هستند.

اما همانگونه که بنیانگذار بزرگ جمهوری اسلامی ایران، حضرت آیت الله امام خمینی(رضوان‌الله تعالی علیه) فرمودند: «مسئله قدس یک مسئله شخصی نیست و یک مسئله مخصوص به یک کشور و با یک مسئله مخصوص به مسلمانان جهان در عصر حاضر نیست، بلکه حادثه ای است برای موحدین جهان و مؤمنان اعصار گذشته، و حال و آینده»، ملت ایران با عزمی راسخ و با پشتوانه خون شهدا همواره در کنار مردم مظلوم فلسطین، در مقابل استکبار جهانی ایستادگی خواهد کرد.

در این راستا دانش آموزان انجمن های اسلامی شهرستان صومعه سرا، بنا به فرمایش مقتدای خود حضرت آیت الله امام خامنه (مدّ ظلّه العالی) که فرمودند: «امروز، فلسطین مسئله‌ی اوّل دنیای اسلام است» و « این حماسه حمایت و فداکاری نسبت به برادران عزیز فلسطینی را که شما بحمدالله در دنیای اسلام به حمایت آشکار و همه جانبه از برادران فلسطینی تان سرافراز و برجسته هستید قدر بدانید»، مسئله فلسطین را مهم ترین مسئله جهان اسلام دانسته و حمایت از کودکان و نوجوانان فلسطینی و ابراز همبستگی و همدردی با آنها را وظیفه افتخار آمیز خود می داند و به دانش آموزان مسلمان بی دفاع فلسطینی اعلام می دارد: ما شما را  برادر و خواهر خود می دانیم و قلبهایمان برای شما می تپد. از خدای بزرگ می خواهیم که شمارا به زودی بر دشمنان وحشی تان پیروز نماید تا جشن آزادی قدس شریف را در تمام جهان برپا کنیم. درود خدا بر شما که در یک دست قلم و در دست دیگر سنگ دارید و تا آزادی قدس عزیز می جنگید. ما نیز همراه و هم پیمان شماییم. بدانید که پیروزی نزدیک است. ان شاءالله...

اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان شهرستان صومعه سرا

دوشنبه  09 مهر ماه 1397 مصادف با  21 محرم الحرام 1440