لزوم توجه جدی به تکمیل آموزشهای معرفتی و مهارتی در دستور کار اتحادیه در سال جدید

دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در همایش تبیین آیه سال و هشتمین نشست راه روشن گفت:رویکرد توجه جدی به تکمیل آموزشهای معرفتی و مهارتی، توانمندسازی شبکه ی اعضا و پشتیبان را در سال جدید در دستور کار اتحادیه است و تلاش خواهیم کرد تا انجمن محوری را در جایگاهی بالاتر از اتحادیه محوری قرار دهیم. ادامه خبر

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دفتر مرکزی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در همایش تبیین آیه سال گفت: خدا را شاکرم که امسال را در معیت استاد فرزانه مان باجمع سه هزار نفری خادمیاران، از اعضای عزیز انجمنهای اسلامی دانش آموزان، به پابوس سلطان طوس و طبیب نفوس، حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام تشرف یافتیم و مهر نوکری و نشان خدمتگزاری آن آستان آسمانی را به نمایندگی از جمع دهها هزار نفری این تشکل نورانی دریافت کردیم. در ایام میلاد حضرت ابن الرضا امام جواد، اولین همایشمان را برای استماع آیه سال در جوار امام رضا شروع کردیم و اینک در آستانه شهادت حضرت ابوالرضا موسی بن جعفر علیهم السلام، این همایش را برای توشه گیری بیشتر از این آیه و ترسیم حرکت مان، در سال جاری برگزار می کنیم.

وی گفت: این روزها، که دلها و جانها معطر به عطر اعتکاف و مناجات است و قافله ی جانها به استقبال بعثت انسان ساز پیامبر اعظم (صلی الله علیه و آله وسلم)، می رود، یاد و نام شهیدانمان، به خصوص متفکر بزرگ اسلام شهید صدر و خواهر مظلومه اش بنت الهدی، و سید شهیدان اهل قلم آقا سید مرتضی آوینی، و صیاد دلها، باغ  دلهایمان را لاله زار کرده است، به ویژه این که در این دو سه روز باز هم شهادت مظلومانه پاسداران شهید و مدافعان حرم اهلبیت در سوریه به دست صهیونیستهای خبیث، حال وهوای مان را کربلایی کرده است.

علامتی خاطرنشان کرد: به مدد همین مناسبتهای معنوی و الهی است که برآنیم در سایه اخوت ایمانی و همفکری و همدلی تشکیلاتی برای برداشتن گامهای بلند در این سال، هم آهنگ تر و منسجم تر حرکت کنیم و با انس بیشترمان با معارف قرآن و اهل بیت، به ویژه در سایه سار آیه شریفه ای که چراغ راهمان خواهد بود،به بازخوانی مأموریتها و محاسبه اقدامات و حرکتها و نقد و بررسی تصمیم ها و برنامه ها بپردازیم و برای ایفای نقشی مهمتر در تشکل الهی انجمنهای اسلامی، راهی دیارمان شویم ان شالله.

وی با اشاره به فعالیت های اتحادیه در سال گذشته گفت: سالی را که پشت سر گذاشتیم، توفیقات زیادی بهره مان شد که بعد از الطاف الهی و عنایات مهدوی، مرهون زحمات و مجاهدتهای شما دانش آموزان عزیز، از هیأتهای مرکزی و مسئولین انجمنها و قرارگاههای مدرسه ای و شهری و استانی و ملی است. تلاشهایی که با هدایت مربیان عزیز و سرگروههای تلاشگر و مدیران ارجمند اتحادیه در شهرستانها و استانها انجام شده است. بی تردید در مسیر این حرکت، هدایتهای پدرانه و عالمانه ی استاد فرزانه مان، حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری، نقش اول را داشته است و حمایتها و برنامه ریزی های دلسوزانه رییس و اعضای محترم شورای مرکزی و رییس و همکاران ارجمند دفتر  نمایندگی و مؤسسات اقماری و همکاران دفتر مرکزی هم کمک کار و همراهمان بوده است. طبعاً در این راه ناکامی ها و خطاها و اشتباهاتی هم  متوجه ما بوده است که بنده باید بیش از هر کس  عذر بخواهم و استغفار کنم.

وی با اشاره به برنامه های سال جدید گفت: برآنیم و امیدواریم تا با حمایت و سیاستگذاری شورای محترم مرکزی در سال ۹۷، با رویکرد توجه جدی به تکمیل آموزشهای معرفتی و مهارتی، توانمندسازی شبکه ی اعضا و پشتیبان را وجهه ی همت خود سازیم و انجمن محوری را در جایگاهی بالاتر از اتحادیه محوری قرار دهیم و سهم ابتکارات بومی ومنطقه ای را متناسب با اقتضائات و ظرفیتهای هر استان تقویت نماییم ، و تلاش کنیم تا آموزش مسئولان انجمنهای اسلامی و هیأتهای مرکزی در قالب دوره ها و بسته های برنامه ای و اردویی شتاب و سامان بیشتری بگیرد.

علامتی خاطرتشان کرد: همه ما وظیفه داریم درباره تحقق شعار سال، که بسیار عینی، ملموس، قابل ارزیابی و مراقبت است، در ابعاد فردی، خانوادگی و تشکیلاتی اقدام کنیم و برای فرهنگ سازی و ترویج این شعار سازنده و بسیار مهم با برنامه های مدون و هماهنگ گام برداریم و از توان و ابتکار و خلاقیت فردی و جمعی خودمان بهره بگیریم.

دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گفت: در پایان وظیفه دارم از همه عزیزان تلاشگر در استانها و شهرستانها و مدارس، که با حداقل امکانات و تحمل محرومیت ها و سختی های گوناگون، پرچم تشکل الهی مان را برافراشته نگاه داشتند و از سلامتی و اعتبار و آبروی خود برای پیشبرد اهداف مقدس مان، مایه گذاشتند تشکر کنم.

دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با اشاره به مدیریت زمان گفت: مدیریت زمان در عبارت کلی یعنی بهره برداری از فرصت های در اختیار و انجام بهترین فعالیت ها در بهترین زمان و بهره برداری از بهترین روش ها در زمان مشخص و به بدست آوردن بهترین نتایج در هر زمان می باشد.

وی گفت: ما باید بدانیم که هر یک از ما مسئولیتی در قبال خود و مسئولیتی در قبال امکانات و ظرفیت هایی که در اختیار ماست داریم و به همین دلیل ضرورت مدیریت زمان بیش از پیش احساس می شود.

علامتی با اشاره به 12 نکته طلایی از ضرورت های مدیریت زمان گفت: راهکارهای بسیار مهمی وجود دارد که می تواند همه ما را به یک مدیریت زمان خوب و بهینه نزدیک کند که از جمله آن ها می توان به دغدغه مندی و باور به محدودیت زمان و ارزشمندی فرصت ها، توجه به الزامات معنوی، برکت یافتن وقت و زمان، مقطع بندی حضور خود در تشکل و توجه به بازه های کوتاه مدت، میان مدت، بلند مدت، برنامه ریزی به صورت فردی و تشکلاتی و سازمانی، تغییرات مثبت در سبک زندگی در راستای مدیریت زمان، اولویت گذاری کارها با توجه به ظرفیت ها و امکانات، بهره مندی از تجربیات ارزشمند دیگران، مستندسازی فعالیت ها، بهره مندی از فناوریهای روز، تقویت روحیه جمعی، کار و تعاون، پرهیز از روزمرگی در انجام کار و انعطاف پذیری و قدرت نه گفتن اشاره کرد.

دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گفت: این 12 نکته شالوده ی اصلی و راهکارهای ضروری برای مدیریت زمان است که هر مسئول و معاون باید در زندگی فردی و اجتماعی و همچنین در تشکیلات و سازمان خود آن را به کار گیرد، تا به بهترین نتیجه برسد و از وقت و زمان خود نیز بهترین استفاده را کرده باشد.