نشست صمیمی منتخبین اعضای انجمن های اسلامی دانش آموزان رشت با آیت الله رمضانی

جمعی از اعضای انجمن های اسلامی دانش آموزان مدارس رشت و اعضای قرارگاه ملی اتحادیه استان، در روز شنبه 19 اسفندماه 96 با آیت الله رمضانی "نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری"، دیدار و گفت و گو کردند. ادامه خبر

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، در این نشست که با محور پاسخ به پرسش های حاضرین برگزار شد، آیت الله رضا رمضانی گیلانی "نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری" با اشاره به اینکه باید در اعمال و رفتار خود به گونه ای باشید تا مورد قبول دیگران باشید، گفت: دانش آموزان دیگر به نوع تعامل شما با سایر افراد و سبک کردار و رفتار شما توجه می کنند، لذا باید نه فقط بلحاظ تشکیلاتی و چارت بلکه در حوزه های مختلف همچون درس، ظاهر، مباحث اعتقادی و دینی خود را تقویت کنید.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری، یکی از وظایف اعضای انجمن های اسلامی و یک دانش آموز انقلابی را، نقد عالمانه، آگاهانه و دلسوزانه دانست و تصریح کرد: باید بصورت درست و منطقی و اخلاقی عملکرد مسئولین و اطرافیان مان را نقد کنیم اما اجازه توهین و خطاب غیرمنصفانه نداریم.

آیت الله رمضانی، ناامیدی را به مانند غرق شدن در منجلاب توصیف کرد و افزود: ناامیدی موجب ایجاد زمینه فساد می شود و نباید هیچوقت نه تنها خودمان بلکه در مجموعه ای که در حال فعالیت هستیم، دچار ناامیدی بشویم.

وی با تأکید بر تحصیل علم، خاطرنشان کرد: درس خواندن و علم آموزی امر مطلوبی است و باعث ارتقاء سطح علمی و فهمی جامعه می شود.

مدیر مرکز اسلامی هامبورگ آلمان با اشاره به اینکه دشمنان به دنبال این هستند که در هر بخشی به نظام ضربه بزنند، ادامه داد: باید برای مسیری را که انتخاب کرده ایم، هزینه اش را بپردازیم. نباید خسته شد، بلکه باید فن ضربه زدن متقابل را آموخت.

آیت الله رمضانی در ادامه با تأکید بر اینکه بهترین شیوه تبلیغ، برقراری ارتباط صمیمانه است، عنوان کرد: مهمترین نکته و خصلت شخصیتی متمایز شما، می بایست تأدب تان باشد. بهترین شیوه برای همراه کردن دیگران، برخورد منطقی است، نه تکفیری.

وی حلم را یکی دیگر از ابزارهای تبلیغ دانست و ادامه داد: در مجموعه تان سعه صدر و تحمل فکر مخالف را تقویت کنید. نقد درون گروهی داشته باشید و با تدبیر و طمأنینه برخورد کنید.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری در پایان، ضمن ابراز خرسندی و علاقه مندی نسبت به اینچنین جلساتی، گفت: خوشحالم که شما جوانان به گونه ای رشد یافته اید که به این مرحله از فهم و دانش رسیده اید.

تصاویر