همایش استانی «مادران آسمانی» در صومعه سرا برگزار شد

همایش استانی «مادران آسمانی» به همت اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان به عنوان یکی از اعضای ستاد برگزاری طرح مادران آسمانی با حضور مسوولین در تالار فرشتگان شهر صومعه سرا برگزار شد.ادامه خبر
به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان، یاسر تقوی، مسوول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گیلان در این همایش با اشاره به اینکه طرح مادران آسمانی برای نهمین دوره در هشتمین سال با تجلیل از مادران شهدا در سراسر کشور برگزار می شود، گفت: این طرح به همت «ستاد طرح بین المللی مادران آسمانی» اجرا می گردد.
تقوی افزود: طرح «مادران آسمانی» در گیلان همزمان با سایر استان‌های کشور و در روز میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) به منظور تکریم منزلت و جایگاه مادران شهدا و تبریک روز مادر به نیابت از فرزندان شهیدشان برگزار می گردد.
وی در پایان با اشاره به اینکه همایش استانی طرح «مادران آسمانی» سال گذشته برای اولین بار در گیلان و در شهر ماسال اجرا شد، گفت: دومین همایش استانی این طرح به همت اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان به عنوان یکی از اعضای ستاد برگزاری طرح مادران آسمانی امروز برگزار شد.
سیدکاظم دلخوش، نماینده مردم شریف صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی ، نیز در این همایش با اشاره به اینکه صومعه سرا بیش از پانصد شهید دارد، گفت: هر زمان بحث ایثارگران و خانواده شهدا در مجلس مطرح می شود، همه نمایندگان مشتاق هستند که به خانواده ایثارگران و شهیدان حمایت نمایند.
در ادامه عبدالله پاکاری، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان با اشاره به اینکه هرگز نمی توانیم نقش برجسته مادران ما را در تاریخ این کشور و انقلاب فراموش کنیم، گفت: ۳۳ بانوی شهید در گیلان داریم.
پاکاری با بیان اینکه در سالهای اخیر ظرفیت قانونی خوبی را برای امور ایثارگران ایجاد شده است، افزود: در بعد معیشتی و فرهنگی فعالیت های بسیاری خوبی صورت گرفت.
گفتنی است در پایان این مراسم تندیس تمثال شهدای گرانقدر به مادران ایشان تقدیم شد.

تصاویر