مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان شهرستان تالش معرفی شد.

امین فرهنگ از فعالین فرهنگی شهرستان تالش طی مراسمی در روز سه شنبه 24 بهمن ماه 96 بعنوان مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان شهرستان تالش معرفی شد. ادامه خبر

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان، مراسم تکریم و معارفه مسئولین اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان شهرستان تالش باحضور امام جمعه، رئیس  و معاونین اداره آموزش و پرورش شهرستان تالش برگزار شد.

یاسر تقوی "مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان" در این مراسم، ضمن بیان تاریخچه کوتاهی از شکل گیری اتحادیه و تبیین اهداف آن، گفت: این مجموعه از ابتدا تحت زعامت ولی فقیه و در راستای تحقق منویات ایشان شکل گرفته است.

تقوی، مهمتری ویژگی اصلی تشکل را توجه به فعالیت دانش آموزان دانست و افزود: انجام کارها به دست خود دانش آموزان یک اصل اساسی برای تشکل می باشد.

وی کسب تجربه و مهارت آموزی را ثمره این اصل توصیف کرد و خاطرنشان کرد: برای تربیت دانش آموزان بعنوان مادران و پدران شایسته برای جامعه، الگوی تعالی دختران و تربیت حماسی پسران را در دستور کار داریم.

مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان ضمن تقدیر از حمایت های امام جمعه، فرماندار و رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان از این مجموعه طی سال های گذشته، عنوان کرد: خوشحالیم امروز شخصی را بعنوان مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان شهرستان تالش معرفی می کنیم که همه این عزیزان نگاه مثبت به این بزرگوار دارند.

حجت الاسلام و المسلمین محمدامین نقدی "امام جمعه تالش" در این مراسم با بهره گیری حدیثی از امیرالمؤمنین(ع)، گفت: شهر خوب، شهری است که موجبات آرامش و امنیت را فراهم آورد و برای رسیدن به شهری که آرامش مادی و معنوی ما در آنجا باشد، باید جوانان و نوجوانان بابصیرت و شایسته ای حضور داشته باشند. چون همین جوان ها هستند که آینده سازان جامعه می باشند.

وی فعالیت انقلابی و بصیرت افزایی را لازمه تربیت صحیح دانش آموزان دانست و افزود: همه مجموعه ها باید تلاش کنند تا در این مسیر گام بردارند.

امام جمعه تالش با اشاره به اینکه مسئول جدید اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان شهرستان، جوان لایق و مؤمنی است، تصریح کرد: امیدواریم ایشان بتوانند با بهره مندی از ظرفیت های موجود قدم های درخشانی بردارند.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان تالش نیز در این جلسه ضمن بیان اینکه خداوند هم در قرآن تزکیه را مقدم بر تعلیم دانسته است، گفت: باید در کنار فراگیری علم، مهارت های زندگانی را به دانش آموزان یاد دهیم تا در آینده این عزیزان پدران و مادران موفقی برای جامعه باشنذ.

سید مرتضی مختاری ادامه داد: اعتقاد ما بر این است که باید به مقوله پرورش توجه بیشتری شود و تمام تلاشمان را می کنیم به مجموعه هایی که در این مسیر گام برمی دارند، کمک کنیم.

وی انجمن اسلامی دانش آموزان را یک ظرفیت بسیار مناسب دانست و خاطرنشان کرد: این مجموعه دارای پتانسیل و ظرفیت بالایی برای کار تربیتی است و ماهم به نوبه خود تمام قد در خدمت این تشکل هستیم.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان تالش، ضمن تمجید از انتخاب شخصی انقلابی و جوانی با انگیزه برای تصدی مسئولیت اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان شهرستان تالش، افزود: امیدوارم با همت ایشان امورات تشکل به خوبی و بهتر از گذشته پیش برود.

در پایان مراسم، ضمن تقدیر از زحمات علیرضا بیناپور طی دوران تصدی مسئولیت، حکم انتصاب امین فرهنگ بعنوان مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان شهرستان تالش تقدیم ایشان شد.

تصاویر