آیین رونمایی از فیلم کوتاه "دیوار" با حضور معاون برادران اتحادیه کشور

آیین رونمایی از فیلم کوتاه "دیوار" که به همت اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان تولید گردید، با حضور معاون فرهنگی تربیتی برادران اتحادیه کشور، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان و عوامل اجرایی فیلم، در سالن جلسات شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان برگزار شد. ادامه خبر

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان، مسعود زین العابدین"معاون فرهنگی تربیتی برادران اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان" در این مراسم گفت: برای استمرار و پویایی انقلاب اسلامی نیازمند انقلاب در اندیشه ها، نگرش ها و نوع حکومت ها هستیم که یکی از ابزارهای آن، بهره مندی از ظرفیت تولیدات رسانه ای در قالب های نو است.

زین العابدین با اشاره به اینکه هنرمند انقلابی هنر را فقط برای هنر نمی خواهد، افزود: هنرمند انقلابی هنر را برای مکتب و ایدئولوژی می خواهد.

معاون فرهنگی تربیتی برادران اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان ادامه داد: اگر از این منظر به این گونه از کارها نگاه شود، این تجارب مبدأ بزرگی برای آینده روشن انقلاب اسلامی خواهد بود.

حجت‌الاسلام اشجری نیز در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از دست‌اندرکاران تولید فیلم کوتاه "دیوار"، اظهار داشت: اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان گیلان همواره در حرکت‌های انقلابی پیش‌قدم هستند.

وی با اشاره به ایام فاطمیه، گفت: حضرت فاطمه زهرا(س) اسوه و الگوی برای زنان جهان هستند.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه اگر درس ولی‌شناسی می خواهیم یاد بگیریم باید این را از حضرت فاطمه زهرا (س) بیاموزیم، افزود: سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی امسال با ایام فاطمیه همزمان شده است که این موضوع برای ما پربرکت است و باید در جشن پیروزی انقلاب حرمت ایام فاطمیه حفظ گردد که خوشبختانه اینگونه شده است.

حجت‌الاسلام اشجری با اشاره به اینکه اگر انقلاب اسلامی یک روز نهال بود اما امروز به درخت تنومندی تبدیل شده است و این درخت باید هر از چندگاهی هرس شود و این کار در سال ۷۸، ۸۸ و ۹۶ انجام شد.

وی ادامه داد: باید همیشه پشتیبان نظام و انقلاب باشیم اما متاسفانه برخی نتوانستد این کار را انجام دهند.

اشجری با بیان اینکه باید مطالبات به‌حق مردم شنیده شود، گفت: کسانی که خودشان صاحبان انقلاب هستند، نخواهند گذاشت که از این مطالبات به‌حق مردم سوء استفاده شود.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان، فیلم کوتاه "دیوار" را کاری بزرگ دانست و افزود: هرکاری که با اخلاص و برای خدا انجام شود مسلما کار بزرگی است و فیلم کوتاه "دیوار" یکی از مصادیق آیه مبارکه "ان تقوموا مثنی و فرادی" است.

وی با اشاره به اینکه حضور جبهه حق در فضای مجازی قابل قبول نیست، تصریح کرد: فضای مجازی بسیار حائز اهمیت است و متاسفانه جبهه باطل از جبهه حق گسترده‌تر در فضای مجازی کار می‌کند.

اشجری با بیان اینکه امروز باید از زبان هنر که زبان جوانان نیز هست استفاده کنیم، گفت: اگر بتوانیم زبان جوانان را درک کنیم قطعا می‌توانیم به هدف خود برسیم.

وی افزود: متاسفانه برخی مسوولین‌ ما زبان هنر و زبان جوانان را درک نمی‌کنند که این موضوع یک آفت است.

شایان ذکر است در پایان این جلسه از عوامل این فیلم‌کوتاه تقدیر و تشکر شد.

گفتی است فیلم کوتاه "دیوار" به نویسندگی و کارگردانی مجتبی حاذق نیکرو توسط اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان گیلان و با همکاری شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تولید شده است. دیوار روایتی کوتاه از تاریخ وقایع کلی ایران اسلامی است. روایتی که داستان ها را حول محور شخصیت اصلی که همانا دیواری‌ست که نوشته های مختلفی با توجه به دهه ها و اتفاقات متفاوت بر روی آن حک می شود و آخرین نوشته ی روی آن، شعار (ما تا آخر ایستاده ایم) می باشد. دیوار که خود نمادی از انقلاب است باقی می ماند و سرد و گرم روزگار را می چشد اما همچنان پس از گذشت سال ها ایستاده است. این اثر در ۱۲ دقیقه، ۹ پلان و به همت هنرمندان جوان استان تهیه شده است.

تصاویر