ششمین دوره نمایشگاه های دانش آموزی مدرسه انقلاب در گیلان برپا خواهد شد.

همزمان با گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر، ششمین دوره نمایشگاه های دانش آموزی مدرسه انقلاب با شعار "انقلابی می مانیم" در مدارس متوسطه دوم به همت اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان و مشارکت سایر تشکل های دانش آموزی برپا می شود. ادامه خبر
به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان، نمایشگاه های دانش آموزی مدرسه انقلاب، به مجموعه فعالیت هایی اطلاق می شود که در آن، تعدادی گروه های دانش آموزی شکل می گیرد و هر کدام از این گروه ها با انتخاب یکی از محورهای موضوعی مشخص شده، به مطالعه و تحقیق و همچنین تولید محصولات نمایشگاهی بر پایه ابتکارات دانش آموزی خواهند پرداخت و در نهایت هم با افتتاح نمایشگاه ها، دانش آموزان به روایتگری در باب موضوع می پردازند.
انگیزه بخشی و حساسیت آفرینی، بصیرت آفرینی و معرفت بخشی و رفتارسازی و تجربه آفرینی سه راهبرد اصلیِ این طرح می باشد.
ارتقای سطح انگیزه و تعلق نوجوان نسبت به جبهه حق در تقابل تاریخی با جبهه باطل، آشناسازی با شخصیت و آرمان حضرت امام خمینی(قدس سره) و رهبری معظم انقلاب(مدّ ظله العالی)، تقویت روحیه انقلابی و انگیزه دانش آموزان نسبت به پیگیری آرمانهای ملی، جهانی و تمدن انقلاب اسلامی، تقویت بینش دانش آموزان نسبت به هویت اسلامی و تقویت ایمان آنها به مبانی اسلام و انقلاب، برانگیختن خلاقیت و توانمندی دانش آموزان در عرصه های علمی، فرهنگی، اجتماعی و هنری از اهداف اجرای این طرح است.
نمایشگاه های مدرسه انقلاب در سه محور دیروز ما، امروز ما و فردای ما برگزار خواهد شد.
در بخش دیروز ما به بررسی و نمایش فساد اقتصادی، سیاسی، وابستگی و سلطه پذیری در دوران پهلوی، بررسی شخصیت، زندگی نامه، مبارزات، آثار و اندیشه های شخصیت های انقلابی، شهدا و شخصیت های بومی موثر در انقلاب اسلامی، بررسی سوابق و اقدامات انقلابی مردم استان و نقش مردم و شهر در پیروزی انقلاب اسلامی، بررسی ترورها و عملیاتهای تروریستی دهه شصت، بررسی نقش منافقین در ضربه زدن به انقلاب اسلامی ایران پرداخته می شود.
در بخش امروز ما، تبیین جایگاه ولایت فقیه و نقش رهبری امام خامنه ای (مدّ ظله العالی) در مسیر انقلاب، تبیین  دستاوردهای انقلاب اسلامی در زمینه های علمی و فناوری، فرهنگی، اجتماعی، معنوی، شناخت عرصه های نفوذ دشمن و راههای مقابله با آن، خیزش های مردمی بیداری اسلامی، تبیین وظایف نسل چهارم انقلاب و موفقیت های کسب شده توسط آنها، تببین فرصت ها و تهدیدهای فضای مجازی و معرفی شخصیت های انقلابی و شرح ویژگی های شهدای مدافع حرم مورد توجه قرار خواهد گرفت.
در محور سوم، دانش آموزان به ترسیم سیمای حکومت اسلامی در عصر ظهور و تشکیل یک جامعه نمونه اسلامی و دولت اسلامی جهت ارائه یک الگوی موفق به سراسر مردم دنیا می پردازند.
موضوع بررسی انواع ترورها و راه های مقابله با آن با عنوان "جهان، بدون ترور" بعنوان بخش ویژه این نمایشگاه ها در نظر گرفته شده است.
تشکیل گروه سرود و تئاتر، برپایی هیئت انصارالمهدی(عج)، اجرای مسابقات متنوع فرهنگی و ورزشی،برگزاری حلقه علمی معرفتی، برگزاری تریبون آزاد، اکران فیلم های جشنواره مردمی عمار و برپایی جشن های پیروزی انقلاب از برنامه های جانبی این نمایشگاه خواهد بود.