دیدار دانش آموزان دختر اتحادیه با مادران شهیدان «عشوری» و «یعقوبی»

در راستای اجرای طرح لشکر فرشتگان، جمعی از دانش آموزان دختر اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گیلان با مادران شهیدان «حسن عشوری» و «محمدرضا یعقوبی» دیدار کردند.ادامه خبر
به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان، مادر شهید عشوری در این دیدار با بیان اینکه «حسن آقا» از کودکی به انجام واجبات دین اهتمام می ورزید، گفت: فرزندم از همان ابتدا در رعایت مسائل دینی پافشاری داشتند.
مادر شهید، یکی دیگر از ویژگی های فرزندش را تبعیت محض از رهبر معظم انقلاب برشمرد و افزود: حسن همیشه سعی می کرد منویات رهبر انقلاب را در زندگی خود عملی سازد.
ایشان با بیان به اینکه فرزندانم را از کودکی با همان دغدغه ی هیئت و روضه ی امام حسین(ع) پرورش دادم، تصریح کرد: همین مسائل باعث شد فرزندانم در مسیر صحیح گام بردارند.
مادر شهید با اشاره به اینکه فرزندم وصیت نامه هر شهیدی را می خواند و گریه میکرد، گفت: فرزندم همواره تاکید می کرد: چشیدن این وصیت نامه ها با خواندن آنها فرق می کند.
این مادر بزرگوار ادامه داد: «حسن آقا» می گفت: نباید چادر حضرت زهرا(س) روی زمین بماند، زیرا چادر تکمیل کننده دین است.
وی در پایان با بیان اینکه فرزندم طعم واقعی دین را چشید و لایق شهادت بود، خاطر نشان کرد: اگر فرزندم به مرگ طبیعی می مرد، بنده دق می کردم.
دانش آموزان دختر اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان پس از این دیدار به منزل مادر شهید یعقوبی رفتند و با ایشان دیدار و گفت و گو کردند.
در این دیدار مادر شهید با اشاره به اینکه، شهید عاشق مبارزه علیه باطل بود، تصریح کرد: از نوجوانی اصرار زیادی برای رفتن به جبهه داشت.
وی افزود: هرگز بدون وضو به «رضا» شیر ندادم. و از همان کودکی او را با عشق به اهل بیت بزرگ کردم.
وی با اشاره به دوستی «شهید یعقوبی» با «شهید املاکی»، گفت: این دو شهید رفاقت دیرینه ای باهم داشتند و ایشان همواره از دوری شهید املاکی دلتنگی می کردند.
گفتنی است شهید «حسن عشوری» نخستین شهید وزارت اطلاعات در مقابله با جریانات تکفیری بود و در مبارزه با گروهک‌ های تکفیری و تروریستی در چابهار به شهادت رسید.
همچنین شهید یعقوبی در نیمه شب ۱۹ رمضان – شب ضربت خوردن امیرالمومنین(ع) – در سوریه و در دفاع از حرم اهل بیت علیهم السلام در عملیات مستشاری به شهادت رسید، به همین دلیل وی را شهید لیله‌القدر نامیدند.

تصاویر