آرزویم این است پس از آزادسازی سوریه برای فرزندم در حرم حضرت زینب(س) مراسم بگیرم

در راستای اجرای طرح لشکر فرشتگان جمعی از اعضای انجمن اسلامی دانش آموزان شهر رشت با حضور در منزل مادر شهید محمدحسین عطری با ایشان دیدار و گفت و گو کردند.ادامه خبر
به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان، مادر شهید در این دیدار با بیان اینکه از کودکی فرزندان خود را در مراسم مذهبی و هیئات بزرگ کرده ام، گفت: جلسات مذهبی تأثیر مثبت زیادی بر روی تربیت دارد.
ایشان عیادت از خانواده های معزز شهدا را یکی از فعالیت های همیشگی فرزند خود برشمرد و افزود: اخلاص یکی از ویژگی های بارز شهید بود و معمولاً ایشان تمامی کارهای خود را پنهانی انجام می دادند، حتی زمانی که برای سوریه اعزام شدند به من نگفتند.
مادر شهید عطری با تأکید بر اینکه باید قدر شهدا را دانست، تصریح کرد: شماها با تقویت و حفظ ایمان و حجاب تان می توانید در این مسیر گام بردارید.
ایشان با اشاره به بیداری دشمنان و ضربه زدن آنان به جامعه زنان، خاطرنشان کرد: باید بدانیم که جنگ تمام نشده و پایداری انقلاب به دست دختران و زنان است و این قشر از جامعه باید با انتخاب صحیح مسیر و مصونیت از گناه و ترفندهای دشمنان، موجبات هدایت همسران و فرزندان خود را فراهم آورند.
وی در ادامه گفت: هنگامی که پیکر فرزندم را آوردند، دوست داشتم که پاهایش را ببوسم چون در مسیر حق گام نهاده بود اما پسرم از ناحیه پا مورد اصابت ترکش خمپاره قرار گرفته بود و پاهایش را در سوریه جاگذاشت.
مادر شهید ضمن بیان اینکه به مقدرات الهی راضی هستم و تسلیم اوامر الهی خواهم بود، تصریح کرد: خدا را شاکرم که فرزندم با شهادت از دنیا رفت.
ایشان در ادامه افزود: همواره از خدا خواستم که فرزندانم را سرمایه های زندگانی ام قرار دهد تا شرمنده امام زمان(عج) نباشم و محمدجواد با شهادت خود برای ما یک سرمایه جاودانی شد.
مادر شهید در پایان ضمن آرزوی عمر با عزت برای همه جوانان، گفت: تمام آرزویم این است که پس از آزادسازی سوریه در حرم حضرت زینب(س) برای فرزندم مراسم یادبود بگیرم.
گفتنی است شهید محمدحسین عطری حین عملیات سپاه پاسداران در سوریه و دفاع از حرم حضرت زینب (س) و به دلیل اصابت ترکش خمپاره با وی در روز ۱۶ خرداد ۱۳۹۲ به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
پیکر این شهید بزرگوار بعد از تشییع باشکوه در رشت و اقامه نماز توسط آیت الله سیدمجتبی رودباری، در سلیمان داراب رشت در جوار مزار روحانی شهید میرزاکوچک جنگلی به خاک سپرده شد.

تصاویر