مدیرکل آموزش و پرورش گیلان: معلمان قدرت نقادی را در دانش آموزان تقویت کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: براساس نقشه سند تحول بنیادین و در افق چشم انداز 1404 باید دانش آموزانی در تراز نظام جمهوری اسلامی ایران و با ویژگی های نقادی و مسئولیت پذیری پرورش دهیم. ادامه خبر

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان، مهدی حاجتی در جمع تعدادی از دانش آموزان قرارگاه دختران اتحادیه انجمن های اسلامی استان، با اشاره به قابلیت های مختلف دانش آموزان گفت: مدیران مدارس با واگذاری برخی مسئولیت ها به دانش آموزان می توانند از ظرفیت های دانش آموزان در اداره بهتر مدارس استفاده کنند.

وی یکی از آداب دانش آموزی را احترام به معلم دانست و افزود: تجلیل از معلم در حقیقت گرامی داشتن مقام علم است و همه ما وظیفه داریم در حفظ مقام و منزلت فرهنگیان بکوشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با تبیین اهمیت نقد گفت: اگر بتوانیم دانش آموزان را با نقد سازنده آشنا کنیم و همچنین سعه صدر معلمان و مدیران را ارتقا دهیم، می توانیم کشور را به قله های کمال هدایت کنیم.

حاجتی در ادامه به اهمیت فراگیری مهارت فنّی اشاره کرد و گفت: دانش آموزان در کنار تحصیلات مقرر، با آموزش هنرهای مختلف زندگی می توانند گام بلندی در  آینده و به ویژه اشتغال بردارند.

یاسر تقوی مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان نیز در این دیدار، با بیان اینکه یکی از کارویژه های امسال اتحادیه بر شعار "هر دانش آموز یک مهارت" تأکید گردیده است، سعی شده که دانش آموزان با کسب مهارت های مختلف بتوانند به عنوان فارغ التحصیلان کارآمد در بازار کار نقش آفرین باشند.

گفتنی است در این دیدار، که کادر ستادی اتحادیه استان نیز حضور داشتند، دانش آموزان ضمن تبریک هفته گرامیداشت مقام معلم، از فعالیت های صورت گرفته انجمن اسلامی مدارس و همچنین میزان همکاری کادر مدرسه با این فعالیت ها نکاتی را بیان کردند.