ویژه مراسم مناجات ام داوود به همت هیئت دانش آموزی انصارالمهدی(عج) رشت

مراسم مناجات ام داوود به همت هیئت دانش آموزی انصارالمهدی(عج) در روز پنجشنبه 24 فروردین در حسینیه ساختمان شهید نوروزی برگزار شد.ادامه خبر
به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان، مراسم مناجات ام داوود با حضور جمعی از دانش آموزان عضو انجمن اسلامی که در مراسم اعتکاف شرکت نکرده بودند برگزار شد.
مهیار فتحی پور "مسئول دبیرخانه هیئت انصارالمهدی(عج) استان گیلان" یکی از ویژگی های حضرت زینب(س) را اراده عظیم و صبر عنوان کرد و گفت: داشتن اراده عظیم در دینداری از جایگاه ویژه ای برخوردار است تا جایی که خداوند هنگامی که میخواهد دلیل سرپیچی حضرت آدم را به او گوشزد کند، میفرماید: و لم نجد له عزما ما او را صاحب اراده نیافتیم.
فتحی پور اراده و ایستادگی را لازمه داشتن ایمان قلبی دانست و تصریح کرد: هر کسی که دارای اراده ای بزرگتر باشد از ایمان قوی تری برخوردار بوده و در مقابل مشکلات مقاوم تر خواهد بود.
مدیر روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان، با استفاده بخشی از آیه 54 سوره مائده (اعزه علی الکافرین)، گفت: منظور از عزیز بودن مومن و عزتمندی، نفوذناپذیری و ایستادگی است.
ایشان در ادامه با بیان برخی از اتفاقات کربلا و بعد از آن برای حضرت زینب(س)، آن حضرت را دارای اراده ای راسخ توصیف کرد و خاطرنشان کرد: مومن نباید با رفتار و اعمال خود باعث شود که انگشت نمای دشمنان شده و دشمنان با گرفتن نقطه ضعف از او، چیزی را بر او تحمیل کنند.
فتحی پور این ویژگی را برای اعضای انجمن اسلامی ضروری دانست و افزود: دانش آموزان عضو انجمن اسلامی اگر میخواهند تاثیرگذار باشند می بایست در درس و اخلاق سرمشق همه دانش آموزان باشند و نقطه ضعف نشان ندهند.
گفتنی است قرائت بخشی از سوره های اعمال ام داوود بصورت ترتیل توسط کربلایی مجتبی محمدزاده و دعای ام داوود و ذکر مصیبت روز شهادت حضرت زینب(س) توسط کربلایی علی دارا از دانش آموزان عضو انجمن اسلامی از دیگر بخش های این مراسم معنوی بود.