برگزاری مراسم جشن میلاد امام علی(ع) در دبیرستان میرزاکوچک خان(2) رشت

مراسم جشن میلاد امام علی(ع) در روز دوشنبه 21 فروردین در دبیرستان استعدادهای درخشان میرزاکوچک خان(2) رشت برگزار شد.ادامه خبر

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان، در این مراسم که با حضور اعضای انجمن اسلامی این دبیرستان برگزار شد، مهیار فتحی پور "مسئول دبیرخانه هیئت دانش آموزی انصارالمهدی(عج) استان گیلان" با استفاده از آیاتی از قرآن گفت: دین بر پایه محبت استوار گردیده است.
فتحی پور در ادامه با برشمردن تاثیرات محبت بر روی شخص، یکی از این اثرات را حصارشکنی و مبارزه با زواید خودپرستی دانست.
ایشان با اشاره به اینکه محبت مسیرها را کوتاه می کند و موجب آسان شدن سختی ها می شود، افزود: محبت به هر جا تعلق گیرد تمام اعضاء و جوارح برای آن کار می کند.
مسئول دبیرخانه هیئت های دانش آموزی انصارالمهدی(عج) استان گیلان، یکی دیگر از اثرات علاقه و محبت را اطاعت آوری دانست و تصریح کرد: عشق فارغ از مادی یا روحانی بودن آن باعث می شود محب به شکل محبوب درآید.
ایشان محبت را به منزله آب دانست و گفت: همانطور که برای هضم غذا بدن نیاز به آب دارد، اگر میخواهیم علم و دانش کسب شده و حتی عبادات ما از خشکه مقدس بودن خارج شود نیاز به محبت داریم.
فتحی پور در ادامه یکی از مصادیق محبت را، دوستی با دوستان محبوب و دشمنی با دشمنان محبوب عنوان کرد و گفت: چگونه می شود محبت کسی را در دل داشت اما نسبت به دوستان و دشمنان او بی تفاوت بود.
ایشان در پایان با استفاده از حدیثی از پیامبر(ص)، تولی و تبری را دستگیره محکم ایمان دانست و افزود: انسان با آنچه که به آن محبت دارد محشور می شود.
شایان ذکر است در این مراسم کربلایی علی دارا "از فارغ التحصیلان انجمن اسلامی" به مدح و مولودی خوانی پرداخت.