مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهدای آتش نشان در ایستگاه شماره 4 رشت برگزار شد.

مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهدای آتش نشان به همت هیئت دانش آموزی انصارالمهدی(عج) رشت در ایستگاه شماره 4 این شهرستان در غروب روز پنجشنبه 7 بهمن 95 برگزار شد. ادامه خبر

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان، مهیار فتحی پور "مسئول هیئت دانش آموزی انصارالمهدی(عج) گیلان" در این محفل با بیان اینکه بالاترین و نیکوترین نوع از خودگذشتگی، از جان خود گذشتن است، افزود: گذشتن از جان در راه حقیقت یکی از مصادیق اخلاص می باشد که آدمی در عمل به نمایش می گذارد.

ایشان با بازخوانی وقایع قبل از عاشورا و بیان بخشیدن اموال همچون اسب، زره، شمشیر و ... توسط مردم به امام حسین(ع) در عوض حضور فیزیکی در جهاد، خاطرنشان کرد اما پاسخ امام حسین(ع) به تمامی این افراد یک جمله بود و آن حضور فیزیکی خود شخص در عرصه جهاد.

فتحی پور با اشاره به پیام مقام معظم رهبری درخصوص واقع اخیر با تأکید بر اینکه این دست از فعالیت ها مجاهدانه است، اظهار کرد: در آن زندگی واقعی که این اعمال را در مقابل چشممان خواهیم دید، اینجا اگر برای احساس تکلیف و وظیقه یک چیزی را از دست دادیم ولو جانمان باشد احساس خسارت نخواهیم کرد.

مسئول هیئت دانش آموزی انصارالمهدی(عج) در پایان ضمن تأکید بر اینکه وظیفه همگان است که برای پاسخ به فعالیت های جهادگونه و فداکاری ها متعهدانه مراتب سپاس و تقدیر را بعمل آورند، گفت: هر کس به نوبه خود می بایست با رفتار و عملکردش زحمات عزیزانی همچون آتش نشان ها را بکاهد که این بالاترین نوع تشکر و تجلیل است.

شایان ذکر است ذکر مصیبت توسط علی دارا از اعضای انجمن اسلامی دانش آموزان از دیگر بخش های این مراسم بود.

تصاویر