تشکیل جلسه کمیته هماهنگی و پیگیری توافق نامه آموزش و پرورش و اتحادیه انجمنهای اسلامی دانش آموزان در ناحیه2 رشت

کمیته هماهنگی و پیگیری توافق نامه فی مابین آموزش و پرورش و اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در روز یکشنبه 19 دیماه در ناحیه 2 رشت تشکیل جلسه داد. ادامه خبر

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان، ایرج قربان نژاد "رئیس آموزش و پرورش ناحیه 2 رشت" در این جلسه با بیان اینکه انجمن های اسلامی اولین تشکل دانش آموزی در کشور است، گفت: بنده نیز در انجمن اسلامی مدرسه حضور داشته و رشد کردم.

وی با اشاره به اینکه در راستای این توافق نامه، تعاملات بین اتحادیه و آموزش و پرورش روز به روز بهتر و بیشتر خواهد شد، تأکید کرد: این امر تقویت حوزه پرورشی در آموزش و پرورش رشت را نوید خواهد داد.

این مقام مسئول با بیان اینکه توافق نامه سندی است که بدون شک با آزادسازی ظرفیت های آن می توان دانش آموزان را از محتوای غنی اتحادیه منتفع نمود، تصریح کرد: جلسات کمیته باید به صورت منظم تشکیل گردد و مدیریت مدارس نیز همکاری خود را با دانش آموزان عضو انجمن اسلامی گسترش دهند.

قربان نژاد، در پایان عنوان کرد: با تشکیل رسمی شورای هماهنگی تشکل های دانش آموزی باید از موازی کاری جلوگیری و فعالیت های دانش آموزان در فضای انقلابی تقویت نمود.

در ادامه مرتضی هاشمی نسب "مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان شهرستان رشت" نیز با اشاره به ظرفیت بالای توافق نامه گفت: هدف اتحادیه انقلابی بار آوردن دانش آموزان در کنار تقویت بنیه علمی آنهاست و این میسر نمی شود مگر با همدلی همه دلسوزان نظام در حوزه دانش آموزی.

وی از تجمیع برنامه های تشکل های دانش آموزی و تقسیم وظایف بین آنها در جهت اثر بخشی به برنامه ها استقبال نمود و افزود: ما آماده ایم تا با بهره گیری از محتوای غنی نظام تربیتی اتحادیه و ظرفیت تک تک تشکل های دانش آموزی و خاصه بسیج دانش آموزی فعالیت حوزه پرورشی را در آموزش و پرورش تقویت نماییم تا آینده سازان ایران اسلامی با روحیه انقلابی نشأت گرفته از منویات امام راحل و امام حاضر حضرت امام خامنه ای (روحی فداه) رشد و نمود پیدا کنند.

گفتنی است در این جلسه که با حضور رئیس، معاون پرورشی، فرهنگی و معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش ناحیه 2 رشت و همچنین مسئول و مدیر خواهران و مربی برادران اتحادیه انجمن های اسلامی شهرستان رشت برگزار گردید، پیرامون برگزاری جلسات مستمر برای عملیاتی کردن بندهای توافق نامه در سطح مدارس ناحیه دو رشت تصمیم گیری شد.