راهپیمایی هشتم دی ماه در رشت برگزار شد

صبح امروز راهپیمایی گرامیداشت حماسه هشتم دیماه مردم رشت در حمایت از انقلاب و رهبری زیر بارش شدید باران در پیاده راه فرهنگی شهر رشت برگزار شد. ادامه خبر

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان، حجت الاسلام والمسلمین سید رضا تقوی، رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور با بیان اینکه تاریخ را باید مطالعه کرد زیرا تاریخ منبع تجربه ها است، اظهار داشت: تاریخ معلم انسان است باید در کنار آن بنشینیم و از گذشتگان عبرت بگیریم.

وی انقلاب اسلامی ایران را دارای تاریخ غنی دانست و افزود: انقلاب اسلامی ما با واقعه عاشورا پیوند خورده است به همین دلیل بود که مردم می گفتند توپ، تانک، مسلسل دیگر اثر ندارد.

حجت الاسلام تقوی با اشاره به تاثیر گذاری ایران در سوریه، گفت: امروز رییس جمهور آمریکا می گویید در سوریه به دلیل حضور ایران نتوانستیم موفق شویم و این موضوع نشان از قدرت انقلاب است.

وی ادامه داد: دشمنی کشورهای زورگو با انقلاب ادامه دارد و نمونه ای از آن در سال 88 اتفاق افتاد.

رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه گفت: فتنه 88 نباید فراموش شود.

حجت الاسلام تقوی اظهار کرد: فتنه 88 دارای لایه های گوناگونی بود و افرادی که به خیابان ها آمدند اصولا نادان و تحریک شده بودند، باید می دیدم که پشت این کار چه کسانی بودند و چه کسانی فتنه را رهبری می کردند.

وی با بیان اینکه امیدواریم اسناد منتشر نشده فتنه 88 روزی منتشر شود، گفت: فرمایش رهبر معظم انقلاب که می فرمایند فتنه خط قرمز ما است نشان دهنده این است که هزاران صفحه در خصوص فتنه می توان نوشت.

حجت الاسلام تقوی با بیان اینکه رابطه با آمریکا رابطه گرگ و میش است گفت: کسانی که در فتنه 88 بودند می خواستند به انقلاب ضربه بزنند.

رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه اظهار داشت: کجای شعار نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران به انتخابات مرتبط بود!?

وی در پایان با بیان اینکه هدف فتنه گران خود انقلاب بود، گفت: ملت ایران پشت رهبر فرزانه خود ایستاده است.

گفتنی است در این مراسم پویش دانش آموزی توسط اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان اجرا شد که مردم و مسئولین به سوال «چرا فتنه 88 گناهی نابخشودنی است!؟» پاسخ می دادند.

شایان ذکر است اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گیلان در پیاده راه فرهنگی رشت غرفه ای را به خود اختصاص داده بود و به کارهای فرهنگی می پرداخت.

گزارش تصویری راهپیمایی


گزارش تصویری پویش دانش آموزی