حجت الاسلام و المسلمین مهدوی ارفع: شماها آینده سازان انقلابی هستید که آینده ساز تمدن بشریت است.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حمیدرضا مهدوی ارفع "عضو جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی" در جمع اعضای هیئت انصارالمهدی(عج) دبیرستان شاهد پسران امام حسین(ع) با بیان اینکه اکنون در این زمان که دوران زمینه سازی برای ظهور امام عصر(عج) است، نباید دوران مغتنم نوجوانی و جوانی را سرگرم لهو و لعب دنیوی شد، افزود: شماها آینده سازان انقلابی هستید که آینده ساز تمدن بشریت است. ادامه خبر

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گیلان، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حمیدرضا مهدوی ارفع در روز یکشنبه 25 مهرماه در جمع اعضای هیئت انصارالمهدی(عج) دبیرستان شاهد پسران امام حسین(ع) رشت گفت: همه انسان ها ذاتاً و فطرتاً به دنبال این هستند که نام و یادشان در طول تاریخ باقی بماند، اما وقتی خوب در تاریخ سیر می کنیم می بینیم تنها برخی از اسامی در ذهن های بشریت ماندگار می شود.

ایشان در ادامه با طرح این سؤال که چطور می شود از آدمی اثری ماندگار در دنیا باقی می ماند و یاد و خاطره اش همواره در اذهان عموم زنده نگاه داشته می شود، افزودند آنچه برای این افراد مورد توجه بود به زندگانی تنها به شرط رشد فیزیکی نگاه نمی شد، بلکه وجود خود را در دنیا ارزشمند می شمردند و با بهای دنیوی آن را معامله نمی کردند.

حجت الاسلام و المسلمین مهدوی ارفع در ادامه با اشاره به اینکه انسان های بزرگ دارای اهداف و آرزوهای بزرگ نیز بودند، افزود: تلاش برای رسیدن به این اهداف موجب می گردید این افراد حتی از دوران کودکی پیشنهادهای دنیوی را کمتر از ارزش خود بدانند و خود را با آن معامله نکنند. در نتیجه این تمایلات آنها را فریب نداده و از راه منحرف نساخت.

وی زندگانی انسان را شامل دوران های مختلف دانست که دوران نوجوانی و جوانی را دوران زینت قلمداد کرد و گفت: در این دوران باید طوری زیست که دیگران نتوانند در فرد ایرادی پیدا کنند و انسانی که در دوران نوجوانی به فکر بازی و لهو و لعب است هنوز در دوران کودکی و طفولیت به سر می برد.

عضو جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در ادامه افزود: اکنون در این زمان که دوران زمینه سازی برای ظهور امام عصر(عج) است، نباید دوران مغتنم نوجوانی و جوانی را سرگرم لهو و لعب دنیوی شد، زیرا شماها آینده سازان انقلابی هستید که آینده ساز تمدن بشریت است.

ایشان انتخاب رفیق خوب و همنشین را یکی از عوامل رسیدن به اهداف بزرگ برشمرد و خاطرنشان کرد: رفقای ما، آرزوهایمان را می سازند و بر اساس این آرزوها هست که اهداف و راه های رسیدن به آن تبیین می گردند.

وی افزود: همانطور که زنبور عسل به دنبال بهترین گلها می گردد، ما نیز در انتخاب رفیق باید شهد چینی کنیم و بهترین ها را دور خودمان جمع کنیم. هنر شهیدان ما این بود که رفیقان خوبی بر می گزیدند.

حجت الاسلام و المسلمین مهدوی ارفع در پایان توجه به کتاب ارزشمند نهج البلاغه را به حاضرین سفارش کردند و گفتند: حتماً روزی چند خط از این کتاب را مطالعه کنید.

شایان ذکر است نوحه خوانی و ذکر مصیبت پایان بخش این مراسم بود.

تصاویر