سوگواره احلی من العسل در بندر مرزی آستارا برگزار شد.

سوگواره عزاداری احلی من العسل در بندر مرزی آستارا با حضور بی نظیر بیش از هزار و پانصد دانش آموز در روز شنبه 17 مهرماه در مصلای این شهر برگزار شد. ادامه خبر

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان، در این آیین دانش آموزان با تجمع در میدان اصلی شهر به صورت عزاداری خیابانی تا محل مصلی بزرگ این شهر حرکت نمودند.

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا "امام جمعه بندر مرزی آستارا" در این  همایش گفت: حضرت قاسم(ع) بهترین و شایسته ترین الگو برای نوجوانان است و یکی از پیام های آن بزرگوار، ملاک نبودن سن در دفاع از حریم ولایت است.

ایشان با بیان اینکه نوجوانان ایران اسلامی در سنگر علم و دانش باید همواره تابع امام زمان(عج) خود باشندريا، افزود: برای اینکه از مسیر ولایت خارج نشویم، باید رفتار و اخلاق خود را بر اساس آموزه های دینی و قرآنی تنظیم کنیم.

وی اظهار کرد: مهم ترین وظیفه دانش آموزان در عصر حاضر فراگیری علم و دانش است و نوجوان مهدوی باید با تهذیب و تزکیه نفس در جبهه علم و دانش به درجات عالی دست یابد.

وی عنوان کرد: دفاع از آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی توسط نوجوانان در همه حال ضروری است و شهید حسین فهمیده، نمونه بارز نوجوان ایرانی بود که با الگوگیری از حضرت قاسم (ع) جانش را در راه اسلام، انقلاب و ولایت فدا کرد.

حافظ نیا ادامه داد: حضرت قاسم (ع) تا آخرین قطره خون و نفس خود در برابر ظلم ایستاد و جان خود را فدای ولایت و اسلام کرد و اگر نوجوانان و جوانان ما نیز در دفاع از اسلام و حریم ولایت آماده جانفشانی باشند، دشمنان نمی توانند به اهدف پلید خود دست یابند.

در ادامه همخوانی اشعار پیمان با ولایت همچون حضرت قاسم(ع) و فریادهای لبیک یا حسین (ع) و لبیک یا ابوالفضل(ع) دانش آموزان در مصلی طنین انداز شد. و پایان بخش برنامه سینه زنی با مداحی سه مداح دانش آموز رهرو حضرت قاسم(ع) صورت پذیرفت.

شایان ذکر است همچنین به پاس حماسه و فداکاری نوجوان رشید کربلا حضرت قاسم ابن الحسن(ع) دانش آموزان مدارس بندر آستارا با برپایی مراسم عزاداری خیابانی و سینه زنی به یاد وی گریستند. در این عزاداری خیابانی که از مدرسه غیر انتفاعی سروش واقع در خیابان فارابی آغاز و از مسیر خیابان حضرت امام خمینی( ره) تا چهار راه مصلی ادامه داشت، دانش آموزان با سینه زنی و زمزمه اشعاری در سوگ حماسه قهرمان رشید کربلا حضرت قاسم ابن الحسن(ع) بر مظلومیت سید الشهدا(ع) و ۷۲ تن از یاران باوفایش گریستند.

تصاویر