فرهنگ‌سازی در زمینه حجاب و عفاف را وظیفه خود می‌دانیم.

مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان گیلان با بیان اینکه به‌دنبال تربیت نیروهای تراز انقلاب هستیم گفت: اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان، فرهنگ‌سازی در زمینه حجاب و عفاف را وظیفه خود می‌داند. ادامه خبر

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گیلان، یاسر تقوی چهارشنبه 10 شهریورماه در دومین نشست از سلسله همایش‌های عفاف و حجاب بشری در سالن مجتمع فرهنگی شهید چمران آموزش و پرورش بندرانزلی اظهار داشت: یکی از رویکردهای اصلی و اساسی انجمن‌های اسلامی دانش آموزان بنا بر تأکیدات رهبر معظم انقلاب ترویج و تحکیم ارزش‌های دینی و معنوی در جامعه دانش‌آموزی است.

مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی استان گیلان با اشاره به اهمیت فرهنگ‌سازی در زمینه ترویج حجاب و عفاف و نقش زن در خانواده افزود: یکی از برنامه‌های مهم انجمن‌های دانش آموزی، فرهنگ‌سازی اسلامی برای نقش زنان در حوزه همسری، مادری و خواهری با تاکید بر حجاب و عفاف است.

وی خاطرنشان کرد: سلسله همایش‌های حجاب و عفاف بشری یک حرکت بسیار ارزشمند و بزرگی است که در شهر بندرانزلی آغاز شده و به‌صورت مستمر نیز ادامه خواهد داشت.

مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی استان گیلان افزود: اتحادیه انجمن‌های اسلامی، فرهنگ سازی در زمینه حجاب و عفاف را وظیفه خود می‌داند و در راستای این وظیفه هر آنچه از او بر می‌آید انجام می‌دهد.

تقوی با تأکید بر آموزش مبانی اسلامی به نسل جوان تصریح کرد: اگر دانش آموزان در این فضا قرار بگیرند قطعاً خانواده را با خود همراه می‌کنند.

مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی استان گیلان با بیان اینکه ما دو وظیفه و رسالت اصلی را در این اتحادیه دنبال می‌کنیم، گفت: هم در تلاش برای تربیت نیروی های تراز انقلاب هستیم و هم برای جریان سازی انقلابی و اسلامی فعالیت می‌کنیم.

رئیس اداره آموزش و پرورش بندرانزلی نیز در این همایش درباره مراسم ازدواج آسان که در حاشیه دومین همایش حجاب و عفاف بشری در بندرانزلی برگزار شد اظهار کرد: با توجه به فرهنگ غنی اسلامی و مسائلی که در تعالیم دینی در خصوص ازدواج آسان ذکر شده است، یکی از مأموریت‌های آموزش و پرورش ترویج این فرهنگ در بین نسل جوان است.

حسین دریابکی افزود: همایش امروز در راستای فرهنگ حجاب و عفاف برگزار شد و در حاشیه این مراسم تلاش کردیم فرهنگ ازدواج آسان ترویج شود.

وی تصریح کرد: اینگونه فعالیت‌های فرهنگی در سطح جامعه تاثیرات مثبتی خواهند داشت لذا امیدوارم سلسله نشست‌های حجاب و عفاف بشری در بندرانزلی تداوم داشته باشد.

به مناسبت سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) مراسم ازدواج دو زوج جوان در این برنامه انجام شد.

امضای طومار حجاب و عفاف شهرستان بندرانزلی که در آن به اهمیت زیستن در جمعی پاک و بدون گناه توسط حاضرین اشاره شده بود از دیگر برنامه‌های این همایش بود.

پرچم حرم مطهر امام رضا(ع) برای معنویت بیشتر وارد این همایش شد و دل‌نوشته‌های مردم در راستای حجاب و عفاف برای ارسال به حرم امام رضا(ع) جمع آوری شد و پس از آن یک نفر از حاضرین به قید قرعه برنده بلیط سفر به حرم امام رضا(ع) گردید.

در هر یک از سلسله همایش‌های حجاب و عفاف بشری که با همکاری اداره آموزش و پرورش شهرستان بندرانزلی و اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزی استان گیلان برگزار می‌شود، یک بانوی مسلمان تاج بندگی (چادر) را برای همیشه به سر می‌نهد.