حجت الاسلام مهدوی: سعادت جامعه به چادر و حجاب زنان گره خورده است.

به مناسبت هفته عفاف و حجاب جمعی از دانش آموزان قرارگاه های دخترانه اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان رشت با حضور در گلزاری شهدای این شهرستان ضمن تجدید بیعت با آرمان های امام و شهدا خواستار توجه جدی تر مسئولین به مقوله حجاب شدند. ادامه خبر

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان، در این مراسم که صبح امروز (شنبه 26 تیرماه) برگزار گردید، حجت الاسلام و المسلمین مهدوی "مسئول قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء گیلان" با استفاده از آیه قرآن مبنی بر عدم سجده کردن شیاطین به انسان، علت آن را حسادت به عنوان خلیفة الهی انسان عنوان کرد و گفت: مشکلی اصلی شیاطین با وجه خلیفه الهی انسان است و به دنبال این هستند که امکان خلیفه الله شدن انسان را از بین ببرند که یکی از راه های جلوگیری از خلیفه الهی شدن زنان رواج بی عفتی در بین زنان است که بدحجابی و بی حجابی یکی از مصادیق آن محسوب می شود.

وی با اشاره به جریان آندلس اشاره کرد: شیاطین انسی نیز برای از بین بردن ایمان جوانان حربه شیاطین جنی را به کار می برند و به این نتیجه رسیده اند که باید عفاف و حجاب را از جامعه بردارند.

مهدوی در ادامه تصریح کرد: اگر خانمی تمایل به بدحجابی داشته باشد، در واقع فطرت حقیقی وی سرکوب گردیده است.

مسئول قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء استان خاطر نشان کرد: هر جا بی حیایی باشد، فضائل انسانی محو می گردد و به هر اندازه ای که حیا محو گردد در آنجا بزهکاری های اجتماعی و اخلاقی افزایش می یابد و نا هنجاری های اخلاقی رشد پیدا می کند، لذا یکی از ابزار و سلاح های دشمن، آندلسی کردن جامعه است.

ایشان اذعان کرد: سعادت جامعه به چادر و حجاب بانوان گره خورده است و دشمنان برای رسیدن به آرمان های شیطانی خود دنبال رواج بی حیایی هستند. پس اگر می خواهید فطرت انسانی تان حفظ شود، قدر چادر خود را بدانید.

حجت الاسلام و المسلمین مهدوی ادامه داد: در ذیل همین چادر مادران عفیفه، افرادی رشد پیدا کردند که به مقام شهادت رسیدند. در واقع چادر و عفت زن، تولید شهید و فرهنگ شهادت می کند. پس باید قدر آن را دانست.

وی نسخه شیطان برای آنهایی که اهل تقوا نیستند را بدحجابی دانست و افزود: اما برای افرادی که اهل تقوا هستند نیز نفوذ شیطان از طریق تبرج خواهد بود.

مهدوی در پایان یادآور شد که چادر، حجاب برتر بوده و اگر شما بانوان عفت و حجاب را جدی بگیرید منشأ اثر خواهید بود.

گفتنی است در این مراسم دختر شهید مدافع حرم "امیررضا علیزاده" متنی را در راستای حفظ حجاب جهت پاسداشت خون و وصایای شهداء قرائت کرد. و سخنان چند نفر از خانواده های معزز شهدای مدافع حرم، قرائت بیانیه و مطالبات دانش آموزی از دیگر برنامه ها بود.

تصاویر