همایش لشکر فرشتگان در رشت برگزار شد.

همایش شهری لشکر فرشتگان با محوریت پاسداشت مقام مادران و همسران شهدا و بانوان مجاهد در عصر روز پنجشنبه 10 تیرماه 95 در رشت برگزار شد. ادامه خبر

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلای دانش آموزان استان گیلان، همایش لشکر فرشتگان در راستای اهمیت تبیین نقش ممتاز زنان در انقلاب­ اسلامی و دفاع­ مقدس در بین دانش ­آموزان، و پاسداشت مقام مادران و همسران شهدا و بانوان مجاهد، با حضور جمعی از خانواده­ های معزز شهدا علی­ الخصوص شهدای مدافع حرم در روز پنجشنبه ۱۰ تیرماه ۹۵ برگزار شد.

در این همایش پاسدار مدافع حرم میرزاپور با ذکر خاطراتی از همرزمان خود، عنوان کرد: آدمی وقتی به این مناطق سفر می کند و محل شهادت شهدا و کاری که آنها کردن را می بیند، دیگر خود را مدافع حرم نمی نامد.

وی در ادامه با بیان اینکه در شب های عملیات دست هایمان را حنا می گذاشتیم تا اثبات کنیم شوق شهادت داریم، افزود: در بسیاری از عملیات ها تعداد تکفیری ها جند برابر ما بود اما ذره ای ترس در وجود بچه ها مشاهده نمی شد و با روحیه و آمادگی کامل مبارزه می کردند.

همرزم شهدای مدافع حرم اظهار کرد: قبل از عملیات آزادسازی دوبرالزیتون آسمان به شدت مهتابی بود و ما نگران لو رفتن عملیات بودیم اما به محض شروع عملیات اسمان ابری شد به گونه ای که دیگر دشمن موفق به دیدن ما نشد و بعد از نماز صبح موفق شدیم خودمان را به شهر دوبرالزیتون برسانیم.

ایشان در پایان خاطرنشان کرد که در شرایطی که آفتاب داغ بچه ها را می سوزاند، اما هیچکس حاضر به عقب نشینی نبود و همه می گفتند که اگر عقب نشینی کنیم چطور می توانیم جواب خون شهدا را بدهیم.

پخش کلیپ، شعرخوانی توسط سیده زهرا حسینی، خاطره گویی خانواده های شهدای مدافع حرم، ارائه گزارشی از طرح لشکر فرشتگان، اقامه نماز جماعت و ضیافت افطاری از دیگر بخش های این برنامه بود.

گفتنی است در پایان این مراسم از مادران و همسران شهدا و بانوان مجاهد با اهدای لوح سپاس و تندیس تقدیر بعمل آمد.

تصاویر