نشست صمیمی دبیرکل اتحادیه با جمعی از اعضای منتخب انجمن اسلامی شهرستان رشت

نشست صمیمی دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان با جمعی از اعضای منتخب انجمن اسلامی شهرستان رشت در صبح روز سه شنبه 28 اردیبهشت 95 برگزار شد. ادامه خبر

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان، حامد علامتی "دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان" ضمن ابراز خرسندی از برگزاری چنین نشست های صمیمی ای، بیان کرد: روح حاکم بر اتحادیه تربیت و رشد افراد با نگاه نقادانه مطلوب و دغدغه مند است.

دبیرکل اتحادیه با بیان اینکه هر نشست هم اندیشی از سه مؤلفه ی پرسش کننده، مستمع و پرسش شونده تشکیل گردیده است، خاطر نشان ساخت که برای هر کدام از این مؤلفه ها، وظایفی تعریف شده است.

ایشان در ادامه با برشمردن خصوصیات مطلوب پرسش و نقد، عنوان کردند: کسانی که پرسش و انتقاد می کنند باید رویکردی دلسوزانه و خیرخواهانه همراه با ارائه پیشنهاد و راهکار داشته باشند.

علامتی با اشاره به اینکه اصل آموزش و پرورش باید فکر کردن را به دانش آموزان یاد دهد اظهار کرد که اموزش مطلق کافی نبوده و در کنار آن باید تفکر و به کارگیری خلاقیت و ابتکار وجود داشته باشد.

دبیرکل اتحادیه در ادامه با تأکید بر اینکه مستمعین بعنوان مؤلفه دوم می بایست ضمن استماع کامل نظرات در تکمیل آن تلاش کنند زیرا مسائل با هم اندیشی و تضارب افکار به نتیجه می رسد.

ایشان پاسخ صریح، شفاف و صادقانه را از وظایف سؤال شونده برشمردند و عنوان کردند: باید انتقادپذیر بود و در جهت رفع نواقص کوشید.

علامتی در پایان گفت: اگر جلسه پرسش و پاسخ این خصوصیات را داشته باشد به یک جلسه هم اندیشی مثبت و مؤمنانه تبدیل می شود.

گفتنی است در این نشست دانش آموزان به بیان نقطه نظرات خود پرداختند و دبیرکل اتحادیه به سؤالات دانش آموزان پاسخ گفت.

تصاویر