دانش‌آموزان ارتقاء علمي و فرهنگي كشور را هدف حركت خود قرار دهند

حجت‌الاسلام و المسلمين محمدجواد حاج علي اكبري به مناسبت آغاز سال تحصيلي جديد و تقارن بهار تعليم و تربيت با هفته دفاع مقدس پيامي صادر كرد.


به گزارش روابط عمومي و امور بين‌الملل دفتر مركزي اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانش‌آموزان در اين پيام آمده است:
هر سال تحصيلي در زندگي بهاري شما مي تواند فصل جديدي را در پيشرفت علمي و معنوي رقم بزند، يك‌سال تحصيلي اگر چه 250 روز است اما هوشمندي و نظم و برنامه‌‌ريزي متناسب و حركت متكي بر ذكر خدا و توكل به قدرت بيكران الهي و توسل به ساحت مقدس پيامبر اكرم(ص) و معصومان عليهم‌السلام مي تواند آينده درخشاني براي ايران اسلامي نمايان سازد.
حضور فعال و شاداب شما در كلاس‌هاي درس، همراه با همكاري آميخته با احترام و تكريم شما با مديران و مربيان و معلمان عزير و بزرگوارتان به نشاط و پويايي محيط آموزشي و تربيتي كمك شاياني مي كند. فعاليت تشكل‌هاي دانش‌آموزي مانند هلال احمر و هسته‌هاي وابسته به سازمان دانش‌آموزي و نيز تشكل انقلابي انجمن‌هاي اسلامي دانش‌آموزان، بهترين ظرفيت براي رشد و بالندگي فردي و جمعي و ارتقاء روحيه مسئوليت‌پذيري شما به ويژه در سالهاي طراوت نوجواني و جواني است، طبق انگيزه و سليقه‌ي پاك خود همراه با مشورت مشاوران امين با شركت فعال در تلاش‌هاي ارزشمند تشكل‌هاي فوق، زمينه پويايي بيشتر فضاي مقدس مدرسه را فراهم آوريد.
در ادامه اين پيام آمده است:امسال تنها ايران اسلامي نيست كه در هفته دفاع مقدس مهر تربيت و تعليم را با ياد شهيدانش آغاز مي‌كند، دانش‌آموزان قهرمان مصر و نوجوانان پرشور تونس و علم‌آموزان سلحشور ليبي، امسال در فضاي آزاد از ظلم و ستم كشورهايشان با ياد دوستان و همكلاسي‌هاي شهيدشان به كلاس‌هاي درس مي‌روند.
در انتهاي اين پيام آمده است: نام‌گذاري حكيمانه رهبر فرزانه انقلاب اسلامي در هر سال، حكايت از نگاه بلند و آينده‌نگرانه ايشان دارد امسال كه سال جهاد اقتصادي نام گرفته است، شايسته است عزيزان دانش‌آموز با مطالعه و دقت در راه‌هاي پيشرفت علمي و اقتصادي و برگزاري اردوهاي علمي‌ـ‌سياحتي به منظور بازديد از مراكز مهم علمي و اقتصادي كشور را از نزديك مشاهده كنند و با عزمي راسخ و تلاشي مضاعف و همتي بلند، همراه با برنامه‌ريزي مناسب، خودكفايي اقتصادي و ارتقاء علمي و فرهنگي كشورمان را در افق1404 هدف حركت بالنده خود قرار دهند و آرزوي بلند، اما دست يافتني ايستادن بر بام استقلال همه جانبه را محقق سازند.