تجدید بیعت دانش آموزان انجمن اسلامی رشت با آرمان های امام و انقلاب:

جمعی از فارغ التحصیلان انجمن اسلامی دانش آموزان رشت با حضور در گلزار شهدای این شهرستان، ضمن تجدید بیعت با آرمان های امام و انقلاب، یاد و خاطره شهدای مدافعان حرم را گرامی داشتند. ادامه خبر

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گیلان، صبح امروز (پنجشنبه 15 بهمن 94) جمعی از فارغ التحصیلان انجمن اسلامی دانش آموزان شهرستان رشت همراه با مبلغین مرکز فرهنگی تبلیغی آینده سازان قم با حضور در گلزار شهدای دفاع مقدس و انقلاب اسلامی شهرستان رشت ضمن تجدید بیعت با آرمان های امام و انقلاب، یاد شهدای مدافعان حرم را گرامی داشتند.

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین ابوالفضل شیری با بهره گیری از آیات قرآن گفت: تمامی ابزار برای رسیدن به تکوین قبل از آفرینش انسان بر حسب ذات و علم خداوند آماده گردیده بود و همچنین پیامبران و اهل بیت در طول تاریخ استاد، هادی، ناظر و شاهد طی این مسیر برای آدمیان و فرشتگان بودند.

وی در ادامه ضمن معرفی صفات انسان های با اخلاص، افزود: اگر کسی اخلاص داشته باشد به او قدرت و بصیرت عطا می گردد و خداوند او را مقرب خود می گرداند و به او روزی بی پایان مادی و معنوی می دهد.

حجت الاسلام و المسلمین شیری در ادامه بیان کرد: تکبر از ابزار و صفاتی است که موجب می گردد آدمی اخلاص خود را از دست دهد و باید مواظب بود چرا که شیطان عهد بسته که همه را گمراه کند غیر از مخلصین.

ایشان موالات به اهل بیت، عداوت به دشمنان اهل بیت و مساوات با بندگان مؤمن خدا، را سه شرط برای تقرب الهی دانسته و عنوان کرد: شهدا این سه ویژگی را در خود ایجاد کردند و آنقدر بر یقین خود افزودند تا به مرحله شهود و سپس شهادت رسیدند.

حجت الاسلام و المسلمین شیری با بیان اینکه حضرت زینب(س) در خط مقدم دفاع از انقلاب اسلامی است و اکنون خاکریز مقدم دفاع از اسلام و انقلاب سوریه است، افزود: حضرت زینب(س) تمام قد در مقابل کفر ایستاده و شهدای مدافعان حرم رزمندگان حضرت زینب(س) هستند.

ایشان در پایان خاطر نشان کرد که حلقه محاصره ای دور میهن اسلامی عزیزمان کشیده شده است که اهل بیت در خط مقدم در حال دفاع هستند و اگر ما در حفظ و دفاع از آن تلاش نکنیم یقین بدانیم غدیر پایمال خواهد شد.

گفتنی است در پایان این مراسم، حاضرین با مرثیه سرایی در رثای مدافعان حرم، یاد و خاطره  شهدا علی الخصوص شهید حامد کوچک زاده که به تازگی به خیل شهدای مدافعان حرم پیوسته است را گرامی داشتند.

تصاویر