مراسم تکریم و معارفه مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان شهرستان رشت برگزار شد.

مراسم تکریم و معارفه مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان شهرستان رشت صبح امروز (8 بهمن ماه 94) در آموزش و پرورش ناحیه یک رشت برگزار گردید. ادامه خبر

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان، در این مراسم که باحضور داوود مصطفی پور "رئیس حراست اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان"، مسئولین  آموزش و پرورش نواحی یک و دو رشت و مناطق شهرستان رشت برگزار گردیده بود، اسماعیل جانعلی پور با اشاره به اینکه 2 هزار دانش آموز در 300 مدرسه استان عضو اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان استان هستند، افزود: اتحادیه انجمن‌های اسلامی تعامل و همکاری مناسبی با آموزش و پرورش دارد که همین همکاری‌ها به ویژه در برپایی نمایشگاه مدرسه انقلاب موجب شده تا اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان گیلان سه سال متوالی رتبه برتر کشوری را در جشنواره ملی مدرسه انقلاب کسب کند.

وی با بیان اینکه شهرستان رشت به دلیل گستره جغرافیایی خود و وجود مدارس بسیار دارای ظرفیت‌های فراوانی است اذعان کرد: ساماندهی دانش آموزان این شهرستان برای شرکت در مناسبت‌های مختلف همواره از دغدغه‌های مسئولان است.

جانعلی پور تأکید کرد: دانش آموزان نیازمند ساختار مناسب و ساماندهی برای به صحنه آمدن و انجام فعالیت‌های فرهنگی هستند که در این خصوص اقدامات لازم انجام شده و دو نفر از اعضای اتحادیه که افرادی مؤمن، متعهد، دلسوز و افسران جبهه فرهنگی انقلاب هستند به عنوان مدیران اتحادیه در رشت انتخاب شدند.

علیرضا نجیب، "مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک رشت" نیز در این نشست با بیان اینکه این ناحیه بزرگترین ناحیه آموزشی شهرستان رشت است، گفت: 57 هزار دانش آموز در 308 واحد آموزشی ناحیه یک تحصیل می‌کنند.

وی با اشاره به دوران مبارزات انقلابی مردم علیه رژیم طاغوت اظهار کرد: تمامی شعارهای مردمی و حرکات مبارزاتی این دوران برگرفته از آموزه‌های قرآنی و اسلامی و با رهبری امام راحل بود.

نجیب با بیان اینکه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان ریشه در مبارزات انقلابی دارد افزود: دانش آموزان از قشرهای تاثیرگذار در پیروزی انقلاب بودند که امروز نیز در قالب تشکل‌های چون اتحادیه انجمن‌های اسلامی، بسیج دانش آموزی و سایر در حال فعالیت برای توسعه کشور هستند.

وی ادامه داد: دشمنان اسلام نیز با توجه به اهمیت دانش آموزان برای ایران اسلامی و نقش آنان در توسعه کشور درصدد برنامه ریزی برای تغییر افکار و رفتار این قشر هستند و از طرق مختلف چون فضای مجازی، اینترنت، ماهواره میخواهند آنان را بی هویت کنند.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک رشت با اشاره به نقش تعلیم و تربیتی آموزش و پرورش اذعان کرد: اتحادیه انجمن‌های اسلامی که به همت همین دانش آموزان انقلابی تأسیس شد در استان دارای محدودیت‌هایی از نظر فضا و امکانات است و با همت دانش آموزان به فعالیت خود ادامه می‎دهد.

نجیب خواستار تعامل تمامی مدیران مدرس با اتحادیه انجمن‌های اسلامی شد و افزود: مجموعه اتحادیه انجمن های اسلامی جوانانی پرتلاش و متعهد هستند که در راستای اهداف نظام فعالیت می کنند.

شایان ذکر است در پایان این مراسم از زحمات حجت الاسلام مجتبی انصاری زاهد و خانم سمانه صحراگرد تجلیل و مرتضی هاشمی نسب و خانم زینب جهان نورد به ترتیب به عنوان مدیران برادران و خواهران اتحادیه انجمن‌های اسلامی شهرستان رشت معرفی شدند.