سوگواره دانش آموزی «احلی من العسل» به همت هیأت دانش آموزی انصارالمهدی(عج) در رشت برگزار شد.

سوگواره دانش آموزی «احلی من العسل» به همت هیأت انصارالمهدی(عج) اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان در رشت برگزار شد.ادامه خبر

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان،  همزمان با سراسر کشور، دانش آموزان گیلانی عضو اتحادیه انجمن های اسلامی در روز سه شنبه 28 مهرماه 94، سوگواره «احلی من العسل» ویژه جوانان عاشورایی را در مسجد امام رضا(ع) گلسار برگزار کردند.

 حجت الاسلام میرشمس اکبرحسینی، یکی از خطبای استان در این همایش با تأکید بر خودباوری دانش آموزان به داستان شهادت حضرت قاسم(علیه السلام) اشاره کرد و گفت: وقتی حضرت قاسم(علیه السلام) از عموی خویش عزم رفتن به جهاد را گرفت در پاسخ به سوال ابا عبدالله حسین(علیه السلام) مرگ در راه خدا را در راستای رسیدن به مقام قرب الی الله عنوان کرد و آن را "احلی من العسل" شیرین تر از عسل دانست.

وی بیان کرد: یک نوجوان 13 ساله چگونه می تواند به چنین رشد و مرتبه ای دست یابد مگر اینکه عمق و پهنای دیدش به اندازه ای رسیده است که نشان از مکتب اهل بیت(علیهم السلام) دارد.

حجت الاسلام اکبرحسینی، خطاب به دانش آموزان شرکت کننده در این مراسم گفت: شما هم اگر بخواهید می توانید به این مرتبه از ایمان برسید همانگونه که ما در دوران دفاع مقدس نیز نوجوانان زیادی را داشتیم که از همه چیز خود گذشتند و حماسه آفریدند.

وی ادامه داد: دشمن برای مقابله با ما عدم تفکر به باورپذیری مان را نشانه گرفته و می خواهد دانش آموزان را از اینکه قابلیتشان از زندگی چیست، باز دارند.

حجت الاسلام اکبرحسینی، با تعریفی از پیشینه تاریخ ایران، با تمام فراز و فرودها، گفت: ما باید به خودباوری رسیده و داشته های خود را قدر بدانیم و به دنبال تقلید کورکورانه از دنیای غرب نباشیم.

وی در ادامه سوگواری و اشک ریختن به تنهایی برای عزاداری امام حسین(علیه السلام) را ناکافی دانست و تصریح کرد: در این عزادارای ها باید تکلیف ما روشن شود که باید چکار کنیم و هدف ما چیست؟.

حجت الاسلام اکبرحسینی، با بیان اینکه اشک ریختن برای امام حسین(علیه السلام) باعث روشنی قلب و رشد به جلو در افراد مؤمن می شود، اضافه کرد: در اینگونه مجالس است که باید راه و روش و وظایف خود را بهتر بشناسیم و عمل کنیم.

وی اذعان کرد: هر یک ازشما دانش آموزان دارای استعداد هستید از این رو با باور کردن خود می توانید به این بیندیشید که دانش آموزان امروز، مدیران و مسئولین فردای جامعه هستید.

حجت الاسلام اکبرحسینی، با اشاره به اینکه در طی 37 سال گذشته از جمهوری اسلامی ایران همین جوانان بودند که این مملکت را درست اداره کردند، خاطر نشان کرد: باید متوجه باشیم که کسی از خارج از این مملکت نمی تواند برای مملکت ما تصمیم بگیرد.

وی اظهار کرد: اگر در داخل کشور هم ایراداتی باشد نباید از تلاش خسته شویم و تکلیف داریم که آن مشکلات را برطرف کنیم.

حجت الاسلام اکبرحسینی، در ادامه  اذعان کرد: آنچه که مقام معظم رهبری در مورد اقتصاد مقاومتی تأکید دارند در واقع همان باور پذیری جوانان و نگاه به درون و ظرفیت های داخلی کشور است.

وی تصریح کرد: دشمن باید بفهمد که استعدادهای درونی ما واقعی است و اگر توان داخلی را بکار بگیریم عاشورایی می شویم و به فهم عاشورا می رسیم.

گفتنی است، در این همایش باشکوه دانش آموزان با مداحی و سینه زنی یاد حضرت قاسم(علیه السلام) را زنده نگه داشتند.

تصاویر