نماینده محترم ولی فقیه درگیلان: شما در آینده مدیریت جامعه را بر عهده خواهید گرفت لذا به تعلیم و تربیت توجه کنید

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان، جمعی از اعضای انجمن اسلامی مدارس پسرانه رشت در آستانه سالروز 13 آبان و عاشورای حسینی با نماینده محترم ولی فقیه در استان گیلان دیدار کردند. ادامه متن

حضرت آیت الله قربانی "نماینده محترم ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت" در این دیدار که با حضور جمعی از اعضای تشکل های دانش آموزی برگزار گردید با اشاره به ایام سوگواری اباعبدالله و تقارن آن با سالروز مبارزه با استکبار خاطرنشان کرد که انقلاب ایران برگرفته از انقلاب حسین(ع) در جهت مقابل با ظالمان بود.

آیت الله قربانی در این دیدار با اشاره به اینکه شما دانش آموزان، در آینده مدیریت جامعه را بر عهده خواهید گرفت افزود: لذا تعلیم و تربیت را مورد توجه قرار دهید. که خداوند نیز در قرآن فرموده اند: وَيُزَكّيهِم وَيُعَلِّمُهُمُ الكِتابَ وَالحِكمَةَ

ایشان یکی از ویژگی های قرآن را توجه به تعلیم و تربیت بیان نمود و تصریح کرد: در بخش های مختلف از این کتاب آسمانی به مسئله تربیت توجه گردیده است.

نماینده محترم ولی فقیه در گیلان با استفاده از آیه "اقراء باسم ربک الذی خلق" بیان کرد: این اولین آیه ای است که بر پیامبر نازل گردیده و در این آیه به یادگرفتن دستور داده شده است البته فقط یاد گرفتن نیست، یادگرفتن با نام خدا و استعانت از پروردگار. اگر کسب علم با استعانت از خدا نباشد، علم در مسیر نابودی انسان به کار گرفته می شود. لذا تعلیم باید بر اساس آموزه های انبیاء و اعتقاد به خدا، اخلاق و مبادی دین باشد.

آیت الله قربانی در ادامه بیان کرد: یکی دیگر از کارهایی که قرآن به آن اشاره کرده، معرفی یک انسان و معلم نمونه است. مثل خضر برای حضرت موسی(ع).

نماینده محترم ولی فقیه در پایان به سفارش های لقمان به فرزند خود اشاره نمود و آنها را سرمشقی برای یک زندگانی سعادتمند عنوان کرد.

باید مروج حب اهل بیت و نماز باشیم.

پیش از بیانات نماینده محترم ولی فقیه، حاجتی"مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان" ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله(ع)، مأموریت اصلی آموزش و پرورش را ترویج فرهنگ عاشورایی عنوان کرد و افزود: می بایست همه مروج این تفکر باشیم. عبرت های عاشورا، ماهیت قیام امام حسین(ع) بخشی است که در اموزش و پرورش مغفول مانده و مربیان آگاه می بایست این مسئولین خطیر را بر عهده بگیرند.

حاجتی در ادامه افزود: حادثه کربلا جنگ قبیله ای یا برای تصاحب قدرت نبود بلکه جنگ بین دو مکتب و تفکر بود و علت ماندگاری و ابدیت آن نیز همین نکته می باشد.

وی با استفاده از بیانات امام حسین(ع) در شب عاشورا بیان کرد که اصحاب امام حسین(ع) یک انتخاب آگاهانه انجام دادند و از روی تکلیف شرعی نبود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان در پایان با بیان اینکه باید مروج حب اهل بیت و نماز باشیم افزود: اینها قیام امام حسین(ع) را جاودانه می کند.

شایان ذکر است مرثیه سرایی و اقامه نماز جماعت ظهر و عصر از دیگر بخش های این مراسم بود.

تصاویر