.

سپاس مربی

یادداشتی از مسئول اتحادیه گیلان:

از زمانی که فعالیتهای تشکل نورانی مان شکل قرارگاهی به خودش گرفت، مربیان نقش و جایگاهی به مراتب بیشتر از گذشته پیدا کردند. اگر پیش از این همه برنامه های اتحادیه در قالب خیمه معرفت که آن هم به صورت هفته ای یک بار برگزار می شد بود، امروز خیمه معرفتی یا همان جلسات هفتگی قرارگاه ها شد یکی از برنامه های اصلی قرارگاهها، و حالا در کشور صدها مربی زبده و علاقمند، پای کار قرارگاه ها ایستاده اند. ادامه متن

از اینجا بود که برپایی رقابتی سالم و سازنده بین این صدها قرارگاه اندیشه شد. سال اول و دوم در قالب "جشنواره ستارگان تابستان" و دو سال اخیر جشنواره های ملی "انجمن برتر"، "مداد کم رنگ" و "مدرسه انقلاب" عرصه بزرگ رقابت بین قرارگاه های اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در سراسر کشور یا بهتر بگویم رقابت بین بیش از 10 هزار انجمن اسلامی مدارس شد. عرصه هایی که پرکارترین و مؤثرترین انجمن اسلامی، بهترین نشریات کاغذی و الکترونیکی و دیواری مدارس و بهترین و پرمفهوم ترین نمایشگاه مدرسه ای در دهه فجر هر سال، انتخاب می شوند.

این مقدمه طولانی ای بود برای اینکه بخواهم تقدیری داشته باشم از یکی از مربیان پرتلاش مان. بعنوان نمونه ای مربیان عزیز و بی توقع استانم. مربی که در طول این سالها هیچگاه خستگی و ناامیدی و رخوت در او و بروبچه های قرارگاهش راه نداشت. مربی جهادی که توانست جمع با معنویت و بصیرتی از دختران سرزمینمان را گرد هم آورد.

زهرا نوبهار مربی قرارگاه دخترانه منتظران گل نرگس تالش که بی ادعا توانست دو دوره برگزیده جشنواره ملی ستارگان تابستان، یک دوره برگزیده جشنواره ملی مدرسه انقلاب و دو دوره برگزیده جشنواره ملی انجمن برتر شود.

گرچه یقین دارم او و همه مربیان قرارگاه ها که سالهاست توکل شان به ذات احدیت، توسلشان به حضرات معصومین (علیهم السلام) و قول و عملشان گره خورده با نام و یاد شهدای دانش آموز است، افق تلاششان فقط و فقط رضایت خداوند رحمان است، اما این توفیقات زمینی هم اتفاقی نیست و به جز با اخلاص، صبر و وقف خود برای خدا حاصل نمی شود. تلاشت را ارج می نهیم.

نسأل الله منازل الشهدا و معایشة السعدا و مرافقة الانبیاء

اسماعیل جانعلی پور

مسئول اتحادیه گیلان

یازدهم شهریور یکهزار و سیصد و نود و سه